Хедж-фонд Citadel приніс своїм клієнтам $16 млрд — це рекорд у галузі

Хедж-фонд Citadel приніс своїм клієнтам $16 млрд — це рекорд у галузі

Результативними стали відразу кілька великих ставок фонду на різні класи активів

Хедж-фонд  Citadel приніс своїм клієнтам $16 млрд — це рекорд у галузі
фото Shutterstock

Минулого року хедж-фонд Citadel Кена Гріффіна приніс клієнтам рекордний прибуток у розмірі $16 млрд, побивши рекорд і ставши однією з найуспішніших фінансових компаній в історії.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. За оцінками LCH Investments, 20 найбільших фірм хедж-фондів разом отримали прибуток у розмірі $22,4 млрд після сплати комісій.

Прибуток Citadel став найбільшим річним прибутком для менеджера хедж-фонду, перевищивши попередній рекорд у $15 млрд, які Джон Полсон заробив у 2007 році на ставці проти субстандартних іпотечних кредитів. Це було описано як «найбільша угода в історії» у однойменній книзі Грегорі Цукермана “The Big Short”.

При цьому всі топ-20 хедж-фондів згенерували лише $22,4 млрд прибутку. Весь сектор сумарно втратив $208 млрд, а за межами першої двадцятки середня дохідність була негативною – мінус 8,4%.

Виявилися ефективними відразу кілька великих ставок фонду на різні класи активів, включаючи акції та облігації.

Минулого року були чутки, що саме Citadel стояв за обвалом стейблкоїну UST, але вони не підтвердилися. Видання передбачає, що роль відіграли скоріше держоблігації, але точна структура активів, що «вистрілили», невідома.

За сумарним фінансовим результатом з моменту заснування Citadel випередив багаторічного лідера – Bridgewater Рея Даліо – і став найкращим в історії хедж-фондом.

Валовий прибуток фонду від угод з активами минулого року досяг $28 млрд, тобто $12 млрд клієнти заплатили у вигляді накладних витрат та комісій. Послуги топових керуючих залишаються дуже дорогими, але принаймні цього разу компенсуються прибутком у кризу, зауважує видання.

За всю історію хедж-фонди заробили для клієнтів близько $1,4 трлн. На першу двадцятку припало 19% активів під управлінням, і 49% заробленого.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло