Bloomberg: десятий пакет санкцій ЄС ускладнить поставки в росію технологій

Bloomberg: десятий пакет санкцій ЄС ускладнить поставки в росію технологій

Нові заходи ЄС стосуватимуться посилення заборон на постачання в рф технологій та товарів для виробництва зброї

Bloomberg: десятий пакет санкцій ЄС ускладнить поставки в росію технологій
фото DR

Євросоюз розпочав роботу над десятим пакетом санкцій проти росії, запровадження якого може бути приурочене до річниці вторгнення в Україну.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на знайомі із ситуацією джерела.

Деталі. За їхніми словами, нові заходи ЄС стосуватимуться посилення заборон на постачання в рф технологій та товарів, які можуть використовуватись для виробництва зброї. Зокрема, санкції стосуватимуться виробництва безпілотників, а також товарів подвійного призначення, на які покладається російський ВПК.

Крім того, ЄС розглядає додаткові санкції проти білорусі за її роль у підтримці російської агресії.

Польща та країни Балтії, стверджують джерела Bloomberg, наполягають на жорсткіших обмеженнях. Серед них – відключення російських банків від SWIFT, санкції проти атомної галузі, а також зниження стелі цін на російську нафту.

З 5 грудня її встановлено на рівні $60 за барель.

Для обговорення санкцій проти нафтової галузі рф Європу минулого тижня відвідувала делегація американського Мінфіну на чолі із заступником міністра Воллі Адеймо. За підсумками переговорів було прийнято рішення зберегти стелю на 60-доларовій позначці, а потім повернутися до її перегляду в березні.

У рамках дев'ятого пакета санкцій, затвердженого у грудні, ЄС вніс до чорних списків ще 149 російських громадян та 49 компаній. Також було запроваджено заборону на операції з телеканалами НТВ, «Мир», «Россия 1», Рен-ТВ та Першим каналом та трьома банками, пов'язаними з «Роснефтью». Московський кредитний банк, Всеросійський банк розвитку регіонів і Далекосхідний банк втратили європейські коррахунки, що дозволяють проводити операції в євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло