Партнер Єрмака увійшов у будівельний бізнес Столара – Медведчука – ЗМІ

Партнер Єрмака увійшов у будівельний бізнес Столара – Медведчука – ЗМІ

Слід депутатів «ОПЗЖ» знайшли чи не у всіх структурах компанії ENSO

Партнер Єрмака увійшов у будівельний бізнес Столара – Медведчука – ЗМІ
Артем Колюбаєв

Що сталося. Бізнес-партнер очільника Офісу Президента Андрія Єрмака – Артем Колюбаєв – з 2019 року почав активно входити співзасновником в компанії, пов’язані з обраним від «ОПЗЖ» нардепом Вадимом Столаром і підозрюваним у держзраді ексдепутатом Віктором Медведчуком. 

Джерело. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Деталі. Колюбаєв – український кінопродюсер, якого з Єрмаком пов’язують спільні фільми.

«З 2019 року, коли Володимир Зеленський виграв президентські вибори, а Андрій Єрмак потрапив в ОП, справи в Артем Колюбаєва доволі різко пішли вгору. З того часу кінокомпанії, до яких так чи інакше був причетний партнер Єрмака, отримали понад 60 млн грн держпідтримки, а сам Колюбаєв навесні 2021-го очолив Раду з державної підтримки кінематографії, яка, власне, і займається розподілом коштів, виділених на українське кіно», – йдеться в розслідуванні.

Паралельно з кіносправами у Колюбаєва активно розвивався і непрофільний бізнес. У грудні 2019 року Колюбаєв став співвласником КУА «Ессет Файненшнл Груп», яка надавала мільйонну фіндопомогу фірмам, що брали участь в будівництві житлових комплексів від девелоперської компанії ENSO у Києві. 

Компанію ЗМІ раніше приписували народному депутату, обраному від «Опозиційної платформи – За життя» Вадиму Столару. В попередні роки він встиг прославитися участю в київських будівельних схемах і, попри те що офіційно в цій фірмі Столар представлений не був, журналісти знайшли його слід чи не в усіх структурах, які й забезпечували діяльність ENSO. 

У березні 2020-го Колюбаєв увійшов уже до фонду «Квантор Проджект», який проводив фінансові операції з іншим фондом – «Стрім Інвест». Бенефіціаром останнього тоді був Сергій Турчінов – бізнес-партнер Столара.

 П

Тоді, коли Артем Колюбаєв активно входив у пов’язані з будівництвами від ENSO компанії, до процесу також долучилося й оточення підозрюваного в держзраді екснардепа Віктора Медведчука. Так, на початку 2020-го ще один фонд, який вкладав кошти в будівництва – «Ево Інвест», перейшов із рук оточення Вадима Столара в руки естонського бізнесмена Олексія Чулеця.

Компанії Чулеця, за даними програми «Схеми», у 2018-2020 роках доставляли бітум із російського Новошахтинського заводу, який тоді контролював Медведчук, в Україну. Дочірні ж структури фірм Чулеця в росії, за інформацією «Схем», тісно перепліталися з компаніями близького до Медведчука білоруського олігарха Миколи Вороб’я.

З осені 2020-го у фірми, які виступали замовниками усіх трьох ЖК від ENSO, як співвласник «зайшов» фонд «Астера», яким у свою чергу володіла типова кіпрська «матрьошка». У кінці цього ланцюжка була фірма Limedell Limited, яка виявилася також пов’язаною з Медведчуком.

У її аудиторському звіті вказано, що в травні 2020-го її дочірня структура – NewCoal Trading AG – почала працювати в Москві, і саме через NewCoal Trading AG того ж року американський паливний гігант ExxonMobil купував для американського ринку російську нафту зі все того ж Новошахтинського заводу.

Відповідно партнер Єрмака увійшов у бізнес, який контролювався оточенням Столара та Медведчука.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло