Железняк: кількість заблокованих накладних скоротилася до 0,99%

Железняк: кількість заблокованих накладних скоротилася до 0,99%

У листопаді 2022 року показник блокувань сягнув 1,75%

Железняк: кількість заблокованих накладних скоротилася до 0,99%

Що сталося. Станом на січень 2023 року кількість заблокованих податкових накладних впала до 1,07%. З 11 січня – цей показник знизився до 0,99%. 

Джерело. Про це повідомив перший заступник керівника комітету, народний депутат Ярослав Железняк у телеграм.

Деталі. 11 січня 2023 року набрала чинності постанова Кабміну щодо змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. За новими правилами ПДВ-накладні обсягом постачання до 5000 грн виключені з моніторингу. Крім цього, відновлюється реєстрація накладних, які були заблоковані з 14 жовтня 2022 року.

Восени підприємці почали скаржитися на масове блокування податкових накладних. У жовтні 2022 року Кабмін ухвалив постанову щодо змін процедури реєстрації податкових накладних. Згідно з документом, реєстрація документа в Єдиному реєстрі податкових накладних блокується, якщо платник податків відповідає хоча б одному з передбачених постановою критеріїв ризиковості. Раніше податкові накладні блокувалися у платників, які підпадали щонайменше під три такі критерії.

За даними Железняка, кількість блокувань зросла до 1,52% у жовтні та до 1,75% – у листопаді.  У грудні показник знизився до 1,46%. Загалом, раніше показник блокування був 0,6-0,8% від усіх накладних. 

«Зараз активно працює робоча група з представниками експертного середовища та бізнес-асоціацій, для подальшого удосконалення системи», – каже депутат. Додає, що цьогоріч система має прийти до показника не більше 0,2%.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, депутати в рази зменшили штрафи за порушення термінів реєстрації податкових накладних. Відповідні зміни передбачені в законі щодо скасування податкових пільг для грального бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло