ЮНЕСКО внесла центр Одеси до Списку всесвітньої культурної спадщини

ЮНЕСКО внесла центр Одеси до Списку всесвітньої культурної спадщини

Це рішення дасть Україні доступ до міжнародної допомоги для захисту та відновлення центру міста

This material is also available in English
ЮНЕСКО внесла центр Одеси до Списку всесвітньої культурної спадщини
фото DR

Підрозділ ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) у середу повідомив, що додає українське місто Одесу до свого списку всесвітньої культурної спадщини. Йдеться про історичний центр міста.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. Члени установчої конвенції ЮНЕСКО, до яких належать Україна і росія, зобов'язані «не вживати жодних навмисних заходів, які прямо чи опосередковано завдають шкоди їхній спадщині чи спадщині іншої держави-учасниці Конвенції».

За внесення центру Одеси до цих списків висловились представники шести країн. Росія проголосувала проти, ще 14 членів Комітету утрималися.
Одеса вважається єдиним в Україні містом, де збереглася містобудівна структура багатонаціонального портового міста, характерна для XVIII-XIX століть. У жовтні включити його до списку Світової спадщини ЮНЕСКО попросив президент країни Володимир Зеленський.

Одрі Азуле, генеральний директор ЮНЕСКО заявив, що сподівається, що це допоможе захистити Одесу від війни.

«Одеса, вільне місто, місто миру, легендарний порт, який залишив свій слід у кінематографі, літературі та мистецтві, таким чином перебуває під посиленим захистом міжнародної спільноти», – сказав Азуле.

«Поки триває війна, ця посвята уособлює нашу колективну рішучість забезпечити збереження цього міста, яке завжди долало світові потрясіння, від подальшої руйнації», – зазначив він.

У заяві йдеться про те, що це рішення дасть Україні доступ до «технічної та фінансової міжнародної допомоги» для захисту та відновлення центру міста.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Фонд Getty Trust оголосив про виділення $1 млн на збереження української культурної спадщини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло