МВФ розглядає пакет допомоги Україні на $16 млрд, перші виплати можуть надійти вже у квітні – Bloomberg

МВФ розглядає пакет допомоги Україні на $16 млрд, перші виплати можуть надійти вже у квітні – Bloomberg

Для цього програму повинні схвалити всі країни «Великої сімки»

МВФ розглядає пакет допомоги Україні на $16 млрд, перші виплати можуть надійти вже у квітні – Bloomberg
фото DR

Міжнародний валютний фонд вивчає можливість надати Україні багаторічний пакет допомоги обсягом $16 млрд, щоб допомогти покрити потреби країни та стати каталізатором для збільшення міжнародного фінансування, повідомляють джерела, знайомі із цим питанням.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Чи буде програма реалізована, залежить від низки умов, зокрема схвалення країн «Великої сімки», а також донорів і кредиторів України, які забезпечують прийнятність боргу країни, кажуть джерела.

Якщо все вийде, то план допомоги може бути узгоджений наприкінці березня, і Україна отримає перший транш у розмірі $5–7 млрд.

Розмір фінансування не покриває всіх потреб України, але у МВФ сподіваються, що домовленість спонукає до участі інших кредиторів, державних і приватних. Крім того, Євросоюз уже вирішив виділити Києву цього року 18 млрд євро, ще близько $10 млрд, як очікується, нададуть США.

Згідно з грудневою оцінкою фонду, зовнішні потреби України в бюджетному фінансуванні будуть цього року не менше ніж $39,5 млрд. Тим часом міністр фінансів Сергій Марченко заявив у січні, що бюджетний дефіцит становитиме $3,5 млрд на місяць, або $42 млрд на рік.

Крім того, країні потрібно ще $8 млрд на термінове відновлення критичної інфраструктури, зруйнованої російськими ракетними ударами, сказав один з учасників переговорів Bloomberg.

Виділення грошей фондом залежатиме не лише від виконання домовленостей Києвом. Щоб кредитувати країну, що бере участь у війні, МВФ треба змінити свої правила.

Якщо план не отримає схвалення, МВФ може підтримати Україну, виділивши $1,3 млрд за програмою швидкого фінансування.

Згідно з чинними домовленостями з МВФ, уряд України пообіцяв вжити заходів для підвищення бюджетних доходів, поліпшити управління державними компаніями, значно скоротити бюджетну підтримку з боку Нацбанку.

Дефіцит бюджету частково покривається монетизацією боргу: центробанк скуповує зобов'язання Мінфіну. Як тимчасовий захід під час війни це нормально, але в довгостроковій перспективі ризиковано, казав у липні Financial Times міністр фінансів Сергій Марченко: «У 2023 році нам потрібно уникнути друкування грошей Нацбанком».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло