росія планує зупиняти НПЗ через західні санкції

росія планує зупиняти НПЗ через західні санкції

рф в середньому експортувала 2022 року близько 1,2 млн барелів нафтопродуктів на добу

росія планує зупиняти НПЗ через західні санкції
фото DR

Російські нафтопереробні заводи готуються до вимушеної зупинки виробництва через європейське ембарго, під яке з 5 лютого слідом за нафтою потраплять і нафтопродукти.

План простою нафтопереробки – найбільшої галузі промисловості, на яку припадає 15% промвиробництва в росії, – у 2023 році стане рекордним за всю історію доступної статистики.

Джерело. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані Refinitiv Eikon.

Деталі. Загалом у простій та на профілактичні ремонти піде 7,9% потужностей НПЗ, або 26,55 млн тонн у перерахунку на сиру нафту – на 5,9 млн тонн більше, ніж у 2022 році. Фактичний простій, як правило, вдвічі перевищує план, нагадує Reuters: за підсумками минулого року він становив майже 39,2 млн тонн.

Найбільший обсяг потужностей, що простоюють – 12,3% – запланований у «Роснефти», найбільшої видобувної компанії росії, на яку припадає кожен другий видобутий барель.

У «Лукойлу» та «Газпром нефти» показники нижчі – 5 і 4% відповідно.

Загалом нафтопереробні заводи, де працевлаштовано 120 тисяч росіян, готуються до скорочення виробництва на 15% цього року, раніше повідомляло Reuters.

Санкції щодо нафтопродуктів, які росія традиційно вивозила до Європи, вплинуть значно більше, ніж ембарго на нафту: зібрати для дизеля і бензину «тіньовий флот» навряд чи вийде, оскільки партії, як правило, менші за обсягом, і щоб таємно возити їх у Азію, знадобиться значно більше суден.

За даними МЕА, росія в середньому експортувала 2022 року близько 1,2 млн барелів нафтопродуктів на добу. Закритий європейський ринок обвалить обсяги вп'ятеро – вже до кінця I кварталу без покупців залишиться близько мільйона барелів щодобового експорту, оцінюють аналітики.

Бекграунд. Як стало відомо, ЄС обговорює можливість обмежити ціни на дизпаливо з росії на рівні $100 за баррель.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло