У Чехії на президентських виборах перемагає генерал у відставці Петр Павел

У Чехії на президентських виборах перемагає генерал у відставці Петр Павел

Політик відомий своїми прозахідними поглядами і підтримкою України

У Чехії на президентських виборах перемагає генерал у відставці Петр Павел
Петр Павел
REUTERS/David W Cerny

Колишній головнокомандувач чеської армії Петр Павел, категорично прозахідний кандидат, який підтримує допомогу Україні, перемагає на президентських виборах у Чехії, коли перші результати голосування оголошені в суботу.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Прем’єр-міністр Петр Фіала привітав Павела з перемогою після того, як результати 87,9% виборчих округів країни показали, що він лідирує з 56,9% голосів проти 43,1% у свого суперника Андрея Бабіша, згідно з даними Чеського статистичного управління.

Повні результати дводенного другого туру голосування очікуються пізніше в суботу.

Веб-сайт новин www.seznamzpravy.cz показує, що Павел випереджає колишнього прем’єр-міністра Бабіша, набравши 57,9% – 58,5% голосів, тоді як телекомпанія CNN Prima News, використовуючи моделі голосування від агентств STEM і STEM/MARK, також прогнозує, що Павел виграє більш ніж із 58%.

Павел, 61-річний генерал у відставці, який балотувався на посаду вперше, проводив кампанію як незалежний кандидат і отримав підтримку правоцентристського уряду, який усунув Бабіша від влади на парламентських виборах 2021 року.

68-річний Бабіш – войовничий бізнес-магнат і лідер найбільшої опозиційної партії в парламенті.

Агітатори Павела вже відкоркували шампанське на його виборчій дільниці в Празі, де зібралися сотні журналістів і гостей, і лунають вигуки «Президент!», – пише агентство.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше кандидат у президенти Чехії Бабіш заявив, що він проти військової допомоги Польщі в разі нападу на неї.


Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло