Фінляндія заявила, що вступатиме в НАТО тільки разом зі Швецією
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Фінляндія заявила, що вступатиме в НАТО тільки разом зі Швецією

На думку Гельсінкі, це може статися вже до липня

Фінляндія заявила, що вступатиме в НАТО тільки разом зі Швецією
фото DR

Влада Фінляндії наполягає на своєму плані вступити в НАТО одночасно із сусідньою Швецією і сподівається, що це відбудеться не пізніше липня. Про це заявив у понеділок на прес-конференції заявив міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. Міністр також підкреслив, що Швеція є головним військовим партнером Фінляндії, і тому його країна підтримуватиме Швецію в процесі подання заявки.

«Ми, як і раніше, прагнемо приєднатися до НАТО разом зі Швецією, – сказав Хаавісто. – Ми чітко заявили всім нашим майбутнім партнерам по НАТО, включаючи Угорщину та Туреччину, що фінська та шведська безпека йдуть пліч-о-пліч».

У неділю президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган висловив думку, що Анкара може погодитися на вступ Фінляндії до НАТО без Швеції, при цьому вступ Швеції залишається під питанням.

У понеділок міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу зробив аналогічні заяви.

Минулого тижня Туреччина призупинила переговори зі Швецією після того, як 21 січня лідер данської правоекстремістської партії Расмус Палудан спалив екземпляр Корану біля будівлі посольства Туреччини в Стокгольмі. У відповідь Туреччина скасувала майбутній візит міністра оборони Швеції до Анкари.

Крім того, Туреччина наполягає на видачі зі Швеції близько 70 представників Робочої партії Курдистану (РПК), які отримали у Швеції політичний притулок. У Туреччині РПК заборонено та оголошено терористичною організацією.

З 30 країн-членів НАТО лише Туреччина та Угорщина ще не ратифікували заявки Фінляндії та Швеції на вступ до альянсу. Для прийняття нових членів НАТО потрібне схвалення всіх країн, що входять до альянсу.

У травні в Туреччині відбудуться президентські та парламентські вибори, і багато аналітиків вважають, що прогресу в переговорах з Туреччиною можна буде досягти лише після виборів у країні.

Бекграунд. Раніше МЗС Фінляндії висловив думку, що країна може розглянути варіант вступити в НАТО без Швеції.

Бекграунд. Раніше МЗС Фінляндії висловив думку, що країна може розглянути варіант вступити в НАТО без Швеції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло