НКРЕКП оштрафувала три обленерго за неналежне інформування споживачів про графіки відключень е/е

НКРЕКП оштрафувала три обленерго за неналежне інформування споживачів про графіки відключень е/е

Регулятор також застосував до ПРАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» санкції у вигляді штрафу у розмірі 170 000 грн за ненадання документів для перевірки

НКРЕКП оштрафувала три обленерго за неналежне інформування споживачів про графіки відключень е/е

Що сталося. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала ПРАТ «Львівобленерго», ПРАТ «Закарпаттяобленерго», АТ «Полтаваобленерго» на 85 000 грн кожне за неналежне інформування споживачів про графіки відключень. ПРАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» заплатить 170 000 грн штрафу – за ненадання документів для перевірки.

Джерело. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Нацкомісії.

Деталі. Три компанії не дотрималися розміщених на своїх вебсайтах у мережі інтернет «графіків стабілізаційних погодинних відключень», чим зі свого боку не забезпечили рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами, заявили в комісії.

Варто зазначити, що згідно з постановою регулятора від 26 березня 2022 року №349, обленерго зобов'язані розміщувати на офіційному вебсайті інформацію про час початку та закінчення перерви електропостачання споживачам із зазначенням назв населених пунктів, вулиць, будинків, корпусів та оновлювати зазначену інформацію кожні 30 хвилин.

Щодо ПРАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», то компанія не надала вчасно документи для перевірки. «Комісія за подібні порушення раніше застосовувала максимальний штраф 1,7 млн грн, адже ненадання матеріалів є грубим порушенням відповідно до нашої методики», – заявила член НКРЕКП Ольга Бабій. Додала – зменшили штраф до 170 000 грн, беручи до уваги обставини воєнного часу. 

У ДТЕК заявили, що будуть оскаржувати рішення регулятора в суді.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, НКРЕКП розглянула понад 2500 скарг щодо несправедливого відключення електрики.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло