Перша в Україні газова когенераційна установка розпочала роботу в Ірпені

Перша в Україні газова когенераційна установка розпочала роботу в Ірпені

Установка стане резервним джерелом для котельні «Теплоенергопостач», яка обігріває 70% Ірпеня

Перша в Україні газова когенераційна установка розпочала роботу в Ірпені

Що сталося. В Ірпені у вівторок, 31 січня, відкрили першу в Україні газопоршневу електростанцію потужністю 1 МВт. «Київоблгаз» збудував для неї газопровід середнього тиску. Це перша подібна установка, яка стане початком створення системи розподіленої електрогенерації в Україні.

Джерело. Про це повідомила пресслужба Регіональної газової компанії.

Деталі. Установка стане резервним джерелом для центральної котельні, яка забезпечує теплом 70% мешканців Ірпеня. У березні схожа електростанція буде запускатися в Чернігові, потім у Сумській та Полтавській області. Передбачається, що буде встановлено близько 100 таких установок.

«Щоб забезпечити установку газом, ми проклали до неї газопровід та провели гідравлічний розрахунок за допомогою чеського програмного комплексу SIMONE, що значно прискорило виконання робіт з проектування, та прокладання газових мереж», – говорить т.в.о. голови правління АТ «Київоблгаз» Руслан Писанко.

Крім котельні, електроенергію від генератора отримуватимуть ліцеї, дитячі садки та місцеві органи влади.

«Також розглядається можливість підключення до генератора трьох медичних закладів – міської поліклініки, міської дитячої поліклініки та амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1. На всі об‘єкти потрібно орієнтовно 900 кВт потужності», – говорить міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Когенераційна установка надана Ірпінській громаді благодійним фондом з Австрії. Це один із перших в Україні прикладів малої розподіленої генерації, ставку на яку вирішили робити в уряді. Вона є менш вразливою при ракетних атаках та її легше відновити в разі пошкодження.

У найближчих планах встановити 100 газових генераторів, які дозволять заживити найкритичніші об’єкти, як-от школи, лікарні, дитячі садочки, про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

«Газорозподільні компанії, що працюють під брендом РГК, уже готові газифікувати такі малі електростанції та надійно доставляти до них природний газ. Вони володіють технічною експертизою і мають доступ до технологій провідних виробників газового обладнання, а також досвіду європейських операторів ГРМ», – йдеться в повідомленні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло