Нова процедура закупівель харчів для армії має запрацювати навесні – Свириденко

Нова процедура закупівель харчів для армії має запрацювати навесні – Свириденко

Йдеться про створення у Прозорро розділу для військових потреб, а також скорочення термінів закупівельних контрактів з року до кварталу

Нова процедура закупівель харчів для армії має запрацювати навесні – Свириденко

Що сталося. Кабінет Міністрів ініціював створення робочої групи, яка має розробити оновлену систему закупівель продуктів харчування для армії.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Деталі. Йдеться про створення окремого розділу у Прозорро. У Міністерстві пропонують перейти від закупівлі «послуг харчування» до закупівлі «продуктів харчування з доставкою», а також змінити терміни укладання контрактів – укладати договір з постачальником будуть не на рік, як це робиться зараз, а на квартал. У відомстві пояснили, що у даному випадку не буде такого суттєвого впливу сезонного фактора на ціни, і постачальникам не потрібно буде передбачати у контрактах такі великі ризики, як це відбувалося з цінами на овочі при формуванні пропозиції на рік.

«Ми маємо змінити підходи до державних закупівель продуктів у військовій сфері таким чином, щоб максимально розширити конкуренцію для постачальників. Саме конкуренція може забезпечити справедливі ціни та безперебійне постачання», – зазначила міністр економіки України Юлія Свириденко. Вона додала, що новий механізм має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль, але одночасно забезпечити безперебійність постачання.

Міністр уточнила, що оновлений механізм закупівель харчів для Міноборони має запрацювати навесні. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив розробити оновлену систему закупівель для армії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло