Суд конфіскував титановий кар'єр російського олігарха Шелкова
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Суд конфіскував титановий кар'єр російського олігарха Шелкова

У дохід держави стягується його 100% часток в статутних капіталах компаній «Тай-Мінералс» й «Інвестагро»

Суд конфіскував титановий кар'єр російського олігарха Шелкова
Фото: advokatpost.com

Що сталося. Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду вирішила конфіскувала Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат російського олігарха Михайла Шелкова.

Джерело. Про це йшлося на судовому засіданні.

Деталі. Також в дохід держави стягується його 100% часток в статутних капіталах компаній «Тай-Мінералс» й «Інвестагро», 14 млрд грн на банківському рахунку, дві будівлі, комплекс будівель, будинок площею 107,3 кв. м, два трактори, два навантажувачі фронтальних, автонавантажувач голковий, екскаватор, два автомобілі Краз, автомобіль Зіл і ПАЗ.

Шелков, якого називають «уральським титановим магнатом», займає 59-е місце в російському списку Forbes, його багатство оцінюється в $1,5 млрд. Він є основним бенефіціаром та заступником голови ради директорів «ВСМПО-Авісма».

Це один із найбільших у світі постачальників титану, який потрібен в авіабудуванні та космічній галузі.

Детективи Бюро економічної безпеки встановили, що службові особи товариства, за попередньою змовою із службовими особами офшорних компаній, протягом 2021 року здійснили реалізацію титанової сировини в адресу європейської компанії за умисно заниженою ціною.
Таким чином, маючи на меті ухилення від сплати податку на прибуток, їх дії призвели до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в розмірі понад 10,1 млн грн.
Окрім того, слідством встановлено, що згадане підприємство протягом 2020-2021 років здійснювало експорт видобутої титановмісної сировини на адресу підприємств російської федерації та республіки білорусь. За документами комбінат постачав цю сировину нібито австрійській компанії. Проте, фактично продукція одразу направлялася російським і білоруським підприємствам та використовувалася, зокрема і для виробництва окремих частин винищувачів та ракет, якими зараз обстрілюють Україну.

Бекграунд. Шелков, за даними Transparency International, також очолював інвестиційний підрозділ держкомпанії «Ростех», яка контролює військових підрядників у росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло