Скандал у небі: над США зафіксували китайську повітряну кулю, Пекін каже, що вона збилася з курсу
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Скандал у небі: над США зафіксували китайську повітряну кулю, Пекін каже, що вона збилася з курсу

Влада США прийняла рішення не збивати кулю через її значні розміри

Скандал у небі: над США зафіксували китайську повітряну кулю, Пекін каже, що вона збилася з курсу
фото з соцмереж

Представник міністерства закордонних справ Китаю заявив у п'ятницю, що китайський висотний аеростат-розвідник, який пролетів над континентальною частиною США, увійшов у повітряний простір США «через форс-мажор», підтвердивши, що дирижабль належить Китаю.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. «Це цивільний дирижабль, який використовується для дослідницьких, переважно метеорологічних, цілей. Під впливом західних вітрів та з обмеженими можливостями самокерування дирижабль далеко відхилився від запланованого курсу. Китайська сторона шкодує про ненавмисний вхід дирижабля до повітряного простору США у зв'язку з форс-мажорними обставинами», – йдеться у повідомленні.

«Китайська сторона продовжить спілкування з американською стороною і належним чином впорається з цією несподіваною ситуацією, викликаною форс-мажорними обставинами», – йдеться у заяві.

Між тим американська розвідка впевнена, що куля виконує шпигунські завдання над США, хоча її функціонування значно обмежене.

Влада США прийняла рішення не збивати кулю через її значні розміри. Американські винищувачі приведені в бойову готовність.

«Я не називатиму точні розміри. За нашими оцінками, вона досить велика, щоб уламки завдали шкоди, якщо ми її зіб'ємо, – заявив представник Пентагону. – Були повідомлення про те, що пілоти бачили цю штуку, хоча вона досить високо в небі».

Повідомляється, що куля не становить загрози для цивільної авіації, оскільки знаходиться на великій висоті.

«Куля в даний час переміщається на висоті значно більшій, ніж та, на якій здійснюються комерційні авіаперевезення, і не становить будь-якої загрози для людей на землі», – заявив прес-секретар Пентагону Патрік Райдер.

За його словами, таке вже траплялося останніми роками. Нинішній інцидент відрізняється від попередніх тим, що зараз куля провела над територією США набагато більше часу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло