Німеччина хоче викупити в Катару 15 своїх установок Gepard для передачі Україні
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Німеччина хоче викупити в Катару 15 своїх установок Gepard для передачі Україні

Тим, які залишилися в Україні, гостро потрібні боєприпаси

Німеччина хоче викупити в Катару 15 своїх установок Gepard для передачі Україні
Gepard
фото Reuters

Німеччина розглядає можливість викупити у Катару назад 15 зенітних самохідних установок Gepard, проданих туди задля безпеки чемпіонату світу з футболу.

Джерело. Про це пише ВВС.

Деталі. «Танки Gepard дуже добре зарекомендували себе у війні в Україні. Якби ми могли отримати більше від партнерів тут, це напевно допомогло б українцям», – сказав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Gepard показали ефективність у боротьбі з повітряними нальотами.

Але, за інформацією газети, в Україні залишилося лише близько 30 тисяч снарядів до них, і тому Gepard майже не використовується в наземних боях, а в основному для боротьби з безпілотниками. Зазвичай з нього стріляють лише в економному режимі.

Відразу після закінчення фіналу Чемпіонату світу з футболу німецькі чиновники з'явилися в МЗС Катару з проханням обговорити продаж 15 установок Gepard і боєприпасів до них, які були доставлені в країну Перської затоки для захисту стадіонів.

Бекграунд. Як стало відомо, Німеччина надасть Україні 88 своїх більш старих танків Leopard. Київ отримає танки Leopard після їхнього ремонту. Передбачається, що Україна отримає їх не безкоштовно, а придбає у німецького виробника зброї Rheinmetall на загальну суму понад 100 млн євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло