Країни ЄС погодили стелю цін на перевезення російських нафтопродуктів

Країни ЄС погодили стелю цін на перевезення російських нафтопродуктів

Вона складає $100 за барель для дизпалива і $45 для нафтових масел

Країни ЄС погодили стелю цін на перевезення російських нафтопродуктів
фото Pixaby

Країни Євросоюзу погодили стелю цін на перевезення російських нафтопродуктів.

Джерело. Про це повідомила у Твіттері президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Деталі. «Ми повинні продовжувати позбавляти росію засобів для ведення війни проти України».

Вона зазначила, що заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів, що вступить в силу вже 5 лютого, дозволить скорити доходи рф, одночасно забезпечуючи стабільність глобальних енергетичних ринків.

«Посли ЄС сьогодні затвердили обмеження цін на нафтопродукти перед остаточним прийняттям Радою ЄС. Важлива угода в рамках подальшої відповіді ЄС і партнерів на агресійну війну росії проти України», – йдеться у Твіттері глави ЄС.

За інформацією європейського редактора Радіо «Свобода» Рікарда Йозвяка, межа ціни на дизпаливо складе $100, для нафтових масел – $45.

Крім того, є письмове зобов’язання переглянути граничну вартість сирої нафти у березні. Наразі вона складає $60, і це суттєво вище за реальну вартість російської нафти Urals, яка нині впала до $45 за барель.

Стеля цін на нафтопродукти набуде чинності 5 лютого разом із ембарго на нафтопродукти.

Бекграунд. Як повідомлялося, на перших у 2023 році світових торгах ціна на російську нафту Urals впала до позначки вдвічі нижчої за світову ціну. Вартість сорту нафти, на яку припадає 2/3 російського експорту, опинилася на позначці у $37,8 за барель.

Ембарго Євросоюзу на постачання російської нафти у країни ЄС набуло чинності 5 грудня 2022 року. Йдеться про заборону на морське транспортування нафти рф до третіх країн. Зокрема, компанії не зможуть надавати страхові та інші послуги для перевезення російської нафти, якщо вона буде куплена вище за цінову стелю.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло