ОНОВЛЕНО: Студент міг викрасти 5 млн грн в необанку Fozzy Group – ЗМІ
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ОНОВЛЕНО: Студент міг викрасти 5 млн грн в необанку Fozzy Group – ЗМІ

Підозрюваний зі спільниками здобував доступ до банківських рахунків у застосунку «Банк власний рахунок»

ОНОВЛЕНО: Студент міг викрасти 5 млн грн в необанку Fozzy Group – ЗМІ
Фото: pixabay.com

Що сталося. Студент Чорноморського національного університету імені Петра Могили підозрюється у викраденні 5 млн грн у «Банк Восток».

Джерело. Про це повідомляє dev.ua з посиланням на постанови суду.

Деталі. Зазначається, що зараз хлопець перебуває під вартою в Миколаївському слідчому ізоляторі.

«Як вказано в матеріалах слідства, студент разом із групою спільників шукали знайомих, які б реєстрували рахунки через «Дія» та надавали доступ до свого банківського рахунку в застосунку «Банк власний рахунок». Це цифровий банк Fozzy Group, створений у 2021 на базі «Банк Восток»», – йдеться у матеріалі.

Як вказує видання, на отримані банківські рахунки здійснювалися підроблені redund-транзакції від американської компанії Buckeye Concrete Pumping.

Слідчі констатують «несанкціоноване втручання в роботу міжнародної платіжної системи MasterCard: у зв'язку із тим, що повернення коштів на карту клієнта (refund) здійснювалось онлайн, зловмисники отримали змогу скористатися доступними коштами на банківських рахунках до отримання підтвердження від платіжних систем».

«Як тільки гроші надходили на картки, студент надавав вказівку спільникам, щоб вони через криптовалютну біржу Binance, а саме – послугу Р2Р, використовуючи кошти, зараховані на вищевказані банківські рахунки своїх знайомих, придбали у користувачів криптовалютної біржі криптовалюту USDT. А потім вони повинні були здійснити переказ криптовалюти на кастодіальний криптовалютний гаманець в мережі TRX», – пояснюють журналісти dev.ua.

Як вказує слідство, так з 30 липня по 6 серпня 2022 зловмисникам вдалося спричинити банку збитки на суму, яка перевищує 5 млн грн.

ОНОВЛЕНО:


«Банк власний рахунок» повідомив, що «кошти жодного з гостей Банку не були втрачені у результаті цих шахрайських дій».

Зазначається, що банк подав до правоохоронних органів заяву щодо дій зловмисників. Щодо підозрюваних ведеться слідство. Частина коштів була повернута банку учасниками шахрайської схеми. Поліція за участі банку проводить досудове розслідування. 

Бекграунд. 15 листопада 2022 до студента застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор». Розмір застави – 4 962 000 грн.

Надалі, як йдеться у матеріалах справи, слідство зменшило суму збитків, які спричинив підозрюваний, до майже 2 млн грн. Але суд не відпустив хлопця під домашній арешт.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло