Українські трейдери почали віртуальний імпорт газу з Молдови – ОГТСУ
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Українські трейдери почали віртуальний імпорт газу з Молдови – ОГТСУ

Метод сприяє економії паливного газу та зменшенню викидів CO2 при спалюванні ресурсу

Українські трейдери почали віртуальний імпорт газу з Молдови – ОГТСУ
Фото: Укртрансгаз

Що сталося. Українські замовники послуг із транспортування газу слідом за іноземними колегами здійснюють імпорт газу із країн Європи через Молдову з подальшим закачуванням газу до українських підземних газових сховищ (ПСГ).

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Оператора ГТС України (ОГТСУ).

Деталі. Зазначається, що на початку року уряд Молдови схвалив рішення про необхідні зміни до законодавства, які відкрили можливість усім компаніям користуватися послугою backhaul (віртуальний реверс) у точках з’єднання з Україною. Цей крок розблокував імпорт газу до України з південного напрямку через Трансбалканський маршрут.

Суть віртуального реверсу полягає в оптимізації транспортної роботи операторів ГТС, зокрема за наявності попиту на транспортування через кордон в обох напрямках. У такому випадку оператори здійснюють фізичне транспортування лише в одному напрямку, а в іншому – газ транспортується з використанням віртуального реверсу (або backhaul).

«Тоді паливо фізично не переміщується через кордон, а сторони здійснюють взаємозалік. Це один із найбільш прогресивних комерційних методів європейського ринку газу, який має очевидні переваги: економія паливного газу та зменшення викидів CO2 при спалюванні ресурсу», – наголосили в ОГТСУ.

Зазначається, що на сьогодні Україна має можливість здійснювати віртуальний реверс з усіма операторами ГТС суміжних країн Європи, ключова передумова – наявність ресурсу в системі.

Бекграунд. Нагадаємо, що Молдова надала всім охочим доступ до віртуального реверсу газу з Україною.

Крім того, з нового року зріс інтерес європейських трейдерів до українських газосховищ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло