Держспецзв'язку попереджає про розсилання шкідливих електронних листів нібито від імені «Укртелекому»

Держспецзв'язку попереджає про розсилання шкідливих електронних листів нібито від імені «Укртелекому»

Метою такого розсилання, спрямованого переважно на органи державної влади, найімовірніше, є шпигунство

Держспецзв'язку попереджає про розсилання шкідливих електронних листів нібито від імені 	«Укртелекому»
Фото: pexels.com

Що сталося. Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України (CERT-UA) зафіксувала масове розповсюдження шкідливих електронних листів начебто від імені АТ «Укртелеком».

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Держспецзв’язку.

Деталі. Згідно з повідомленням, метою такого розсилання, спрямованого переважно на органи державної влади, ймовірно, є шпигунство.

Листи з темою «Судова претензія за Вашим особовим рахунком # 7192206443063763 от: 06.02.2023» і додатком у вигляді RAR-архіву «судовий лист, інформація щодо заборгування.rar» містять текстовий документ «Ваш персональний код доступу -254507.txt» та ще один RAR-архів «судовий лист, інформація щодо заборгування. pdf.rar», захищений паролем. У другому архіві розміщений файл «судовий лист, інформація щодо заборгування.pdf.exe», розміром понад 600 МБ.

Запуск цього EXE-файлу призведе до встановлення на комп'ютері жертви програми для віддаленого контролю та спостереження Remcos. Ця програма від компанії BreakingSecurity є легітимним інструментом віддаленого адміністрування. 

Виявлена активність відстежується за ідентифікатором UAC-0050 щонайменше від 2020 року. Попередні кібератаки згаданої групи здійснювалися із застосуванням програми для віддаленого адміністрування RemoteUtilities.

Фахівці CERT-UA, з огляду на функціонал програм і те, що об'єктами кібератак зазвичай (але не винятково) є органи державної влади України, вважають, що така активність здійснюється з метою шпигунства.

Бекграунд. Раніше CERT-UA попереджала про кібератаку на українські медіа.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло