Французький архітектор в Україні створює карту зруйнованих будівель внаслідок війни
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Французький архітектор в Україні створює карту зруйнованих будівель внаслідок війни

Є дані про 1500 особливо цінних з погляду архітектури будівель, повністю зруйнованих, і тисячі пошкоджених

Французький архітектор в Україні створює карту зруйнованих будівель внаслідок війни
Зруйнована Перша українська гімназія імені Миколи Аркаса у Миколаєві
© з архіву Мартена Дюплантьє

Французький архітектор Мартен Дюплантьє у березні 2022 року ініціював програму зі складання карт військових руйнувань в Україні. Його команда веде цей облік у перспективі повоєнної відбудови країни.

Джерело. Про це пише RFI.

Деталі. Дюплантьє – архітектор та урбаніст, президент французької архітектурної асоціації AMO. У березні 2022 року він зібрав команду, яка веде перепис військових руйнувань в Україні та наносить цю інформацію на карти. Група із шести осіб – переважно з українських фахівців – базується у Львові.

«Я познайомився з ними, коли виступав з лекціями в українських університетах та школах архітектури останніми роками», – розповідає Мартен Дюплантьє в інтерв'ю RFI.

Група спирається на дані своїх кореспондентів у різних українських населених пунктах. Із самого початку вони вирішили приділити особливу увагу становищу у п'яти українських містах: Чернігові, Сумах, Харкові, Миколаєві та Маріуполі.

«У Маріуполі у нас давно немає кореспондентів, ми стежимо за тим, що там відбувається по пресі», – зазначає  Дюплантьє.

Інформація, що міститься в їх картах, неповна. Точну кількість зруйнованих будівель в Україні поки що неможливо порахувати. Більшість руйнувань припадає на населені пункти у прифронтових районах, звідки складно отримувати оперативну інформацію.

Переважна більшість руйнувань – це житловий фонд, оскільки житлові будинки становлять приблизно 90% всіх будинків.

«Але ми бачимо прагнення російської армії завдавати ударів по важливих з погляду ідентичності об'єктах, як музеї, історичні центри міст. А також по школах та лікарнях. Міста, де неможливо отримати лікування та відправити дітей до школи, стають непридатними для проживання», – продовжує  Дюплантьє.

Його команді відомо про приблизно 1500 особливо цінних з погляду архітектури будівель, повністю зруйнованих в Україні, і тисячі пошкоджених.

Карти руйнувань поки що не опубліковані – немає дозволу від Міністерства оборони України, оскільки це може бути чутлива з військової точки зору інформація щодо тих чи інших будівель.

Дюплантьє від початку російського вторгнення щомісяця їздить до України. За минулий рік, окрім Львова, він побував у Києві, Чернігові, Миколаєві, Одесі, Харкові, Ізюмі та інших містах, куди російське вторгнення принесло загибель та руйнування.

Програму перепису руйнувань французький архітектор запустив у перспективі реконструкції України. За останніми оцінками Світового банку, відновлення коштуватиме мінімум 500 млрд євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло