Хакери з Північної Кореї накрали криптовалюти на $1 млрд за минулий рік
Також їх цікавили дані закордонних оборонних та аерокосмічних компаній

Хакери з Північної Кореї, контрольовані спецслужбами країни, в 2022 році викрали криптовалюту на $1 млрд, що стало рекордом за всю історію спостережень. Крім фінансових активів, їх цікавили дані закордонних оборонних та аерокосмічних компаній.
Джерело. Про це пише Reuters із посиланням на конфіденційний звіт ООН.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. «КНДР використовувала сучасні кібертехнології як для отримання доступу до цифрових мереж, задіяних у кіберфінансуванні, так і для крадіжки потенційно цінної інформації, у тому числі для своїх програм зброї», – йдеться у звіті.
За даними Південної Кореї, хакери з КНДР викрали віртуальні активи на $630 млн, а фірма з кібербезпеки оцінила суму в $1 млрд. Розбіжність може бути спричинена нестабільністю курсу криптовалют, пояснили аналітики.
Більшість кібератак було здійснено хакерами, яких контролює Головне розвідувальне бюро КНДР. Серед них угруповання під назвою Kimsuky, Lazarus Group та Andariel.
Хакери розповсюджували шкідливе програмне забезпечення різними способами, включаючи фішинг. Одна з таких кампаній була спрямована на працівників організацій у різних країнах. «Початкові контакти з людьми здійснювалися через LinkedIn, а після встановлення довірчих відносин шкідливі програми доставлялися через листування через WhatsApp», – йдеться у звіті.
Крім того, пов'язана з Північною Кореєю група HOlyGhOst займалася здирством, викрадаючи дані у компаній малого та середнього бізнесу.
Раніше спостерігачі ООН звинувачували КНДР у використанні кібератак для фінансування своїх ракетних та ядерних програм. У 2019 році повідомлялося, що за кілька років їй вдалося отримати у такий спосіб близько $2 млрд.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Північна Корея направить поліцейських і солдатів для “відновлення Донбасу”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.