Хакери з Північної Кореї накрали криптовалюти на $1 млрд за минулий рік
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Хакери з Північної Кореї накрали криптовалюти на $1 млрд за минулий рік

Також їх цікавили дані закордонних оборонних та аерокосмічних компаній

Хакери з Північної Кореї накрали криптовалюти на $1 млрд за минулий рік
фото Shutterstock

Хакери з Північної Кореї, контрольовані спецслужбами країни, в 2022 році викрали криптовалюту на $1 млрд, що стало рекордом за всю історію спостережень. Крім фінансових активів, їх цікавили дані закордонних оборонних та аерокосмічних компаній.

Джерело. Про це пише Reuters із посиланням на конфіденційний звіт ООН.

Деталі. «КНДР використовувала сучасні кібертехнології як для отримання доступу до цифрових мереж, задіяних у кіберфінансуванні, так і для крадіжки потенційно цінної інформації, у тому числі для своїх програм зброї», – йдеться у звіті.

За даними Південної Кореї, хакери з КНДР викрали віртуальні активи на $630 млн, а фірма з кібербезпеки оцінила суму в $1 млрд. Розбіжність може бути спричинена нестабільністю курсу криптовалют, пояснили аналітики.

Більшість кібератак було здійснено хакерами, яких контролює Головне розвідувальне бюро КНДР. Серед них угруповання під назвою Kimsuky, Lazarus Group та Andariel.

Хакери розповсюджували шкідливе програмне забезпечення різними способами, включаючи фішинг. Одна з таких кампаній була спрямована на працівників організацій у різних країнах. «Початкові контакти з людьми здійснювалися через LinkedIn, а після встановлення довірчих відносин шкідливі програми доставлялися через листування через WhatsApp», – йдеться у звіті.

Крім того, пов'язана з Північною Кореєю група HOlyGhOst займалася здирством, викрадаючи дані у компаній малого та середнього бізнесу.

Раніше спостерігачі ООН звинувачували КНДР у використанні кібератак для фінансування своїх ракетних та ядерних програм. У 2019 році повідомлялося, що за кілька років їй вдалося отримати у такий спосіб близько $2 млрд.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Північна Корея направить поліцейських і солдатів для “відновлення Донбасу”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло