«Метінвесту» потрібен постійний споживач руди в Європі, щоб компанія могла розвивати бізнес в Україні – гендиркетор

«Метінвесту» потрібен постійний споживач руди в Європі, щоб компанія могла розвивати бізнес в Україні – гендиркетор

Компанія розглядає можливість придбання металургійних активів у Європі

«Метінвесту» потрібен постійний споживач руди в Європі, щоб компанія могла розвивати бізнес в Україні – гендиркетор
Фото: zaporozhcoke.com

Що сталося. Група «Метінвест» потребує постійного споживача руди в Європі, щоб була змога розвивати підприємства в Україні. 

Джерело. Про це повідомив генеральний директор «Метінвесту» Юрій Риженков в інтерв’ю «Ліга.Бізнес».

Деталі. До початку великої війни українські меткомбінати «Метінвесту» споживали близько третини руди, видобутої на криворізьких ГЗК групи. Але після втрати контролю над «Азовсталлю» та ММК Ілліча цей показник зменшився.

Компанія розглядає можливість придбання металургійних активів у Європі. Зокрема, «Метінвест» продемонстрував зацікавленість у придбанні комбінату Dunaferr, надіславши відповідний лист уряду Угорщини. Також повідомлялося про попередні переговори з американською US Steel стосовно комбінату в Кошицях, у Словаччині.

Топменеджер запевнив, що «Метінвест» планує розвивати комбінати «Каметсталь» і «Запоріжсталь». А після деокупації Маріуполя розраховує реалізувати інвестиційні плани й там.

«Єдине – Україна має перемогти. Перемогти та отримати серйозні гарантії, що нової війни більше не буде. Не новий Будапештський меморандум, а реальні гарантії. І тільки тоді сюди прийдуть інвестиції», – додав гендиректор.

Бекграунд. Нагадаємо: два найбільші металургійні заводи в Маріуполі – «Азовсталь» та ММК ім. Ілліча отримали пошкодження серйозніші, ніж під час Другої світової війни. Навіть після неминучого звільнення міста перспективи їхнього повного відновлення  майже нульові – надто сильно підприємства постраждали через авіанальоти та артобстріли.

У компанії «Метінвест» Ріната Ахметова, найбільшого в Україні виробника сталі, оцінюють збитки від атаки на металургійні майданчики в $17–20 млрд. Холдинг має намір добиватися їх відшкодування в судовому порядку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло