«Велика сімка» готує санкції проти компаній із Китаю, Ірану та КНДР за допомогу росії

«Велика сімка» готує санкції проти компаній із Китаю, Ірану та КНДР за допомогу росії

Вони стосуватимуться переважно вже тих, хто допомагає обходити раніше запроваджені санкції

«Велика сімка» готує санкції проти компаній із Китаю, Ірану та КНДР за допомогу росії

Країни «Великої сімки» обговорюють спільні дії проти китайських, іранських і північнокорейських компаній, які, за їхніми даними, беруть участь у постачанні росії компонентів і технологій, які можуть бути використані у війні проти України.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на поінформовані джерела.

Деталі. За їхніми словами, поки що обговорюються можливі способи обмежень. G7 хотіла б запровадити пакет спільних заходів до 24 лютого, першої річниці російського вторгнення в Україну.

Західні країни готують ще один пакет обмежувальних заходів до річниці початку війни. Це буде 10 пакет санкцій ЄС проти росії, підтвердила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Запровадження санкцій проти росії було першим етапом, говорили американські та європейські чиновники, тепер вони зайняті забезпеченням їхньої ефективної реалізації. Вона передбачає, зокрема, переговори з країнами, які виграють від торгового та фінансового співробітництва з росією, яка опинилася в ізоляції.

А також санкції (або загрозу їх застосування) щодо компаній, що беруть участь у постачанні росії продукції, яка може бути використана для озброєнь або на полі бою.

Серед таких країн Туреччина та ОАЕ (минулого тижня їх відвідала делегація високопосадовців Міністерства фінансів США, переговори з Анкарою проводили і представники Єврокомісії), країни Центральної Азії та Закавказзя, Китай.

Державні та приватні компанії Китаю постачають підсанкційним російським підприємствам навігаційне обладнання, технології створення радіоперешкод і радарів, деталі для винищувачів, мікросхеми, які можуть застосовуватися у військовій техніці, писала нещодавно The Wall Street Journal за підсумками аналізу митних даних.

Крім того, газета з'ясувала, що турецькі компанії минулого року продавали обладнання, електроніку, запчастини та інші товари (зокрема, заборонену для постачання до росії продукцію зі США), які потрібні російським збройним силам.

Бекграунд. Нагадаємо: Bloomberg пояснив, чому російська економіка досі тримається під натиском санкцій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло