Доходи російського бюджету від експорту обвалилися майже в 4 рази

Доходи російського бюджету від експорту обвалилися майже в 4 рази

Січневий дефіцит бюджет став рекордним в рф як мінімум за останні 25 років

This text is also available in English
Доходи російського бюджету від експорту обвалилися майже в 4 рази
фото Shutterstock

Російський бюджет пережив обвальне падіння доходів від експорту після введення ембарго на російську нафту та скорочення поставок газу до Європи до мінімуму з років СРСР.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. У січні Федеральна митна служба перерахувала до федеральної скарбниці 377,3 млрд рублів – на 31% менше, ніж того ж місяця роком раніше, повідомляє «Інтерфакс».

Доходи від імпорту, включаючи мита і ПДВ на товари, що ввозяться з-за кордону, просіли лише на 7,5%, до 301,3 млрд рублів: канали «паралельного імпорту» розширюються за рахунок торгівлі з Туреччиною, яка постачає товари до рф на $1 млрд на місяць – удвічі більше, ніж до війни. Крім того, практично вдвічі зріс імпорт із Китаю, що становить $8 млрд щомісяця.

Проте експортні збори митниці обвалилися майже вчетверо – 74,2 млрд рублів проти 262 млрд у січні 2021-го.

Зокрема збори експортних мит на нафту просіли вдвічі в річному вираженні – до 24,4 млрд рублів. Доходи від експорту газу впали на 21%, до 71,2 млрд рублів після того, як «Газпром» вдвічі скоротив прокачування газу в ЄС через Україну – з 40-43 млн кубометрів на добу минулого року до 24 млн у середині січня.

Продаж металів – третьої найбільшої статті російського експорту – впав на 25%, до 2,5 млн тонн.

Сукупні доходи російського бюджету в січні, за даними Мінфіну рф, впали на 35%, до 1,356 трлн рублів. А витрати навпаки зросли на 59%, до 3,117 трлн рублів.

В результаті «дірка» в бюджеті за один місяць дорівнювала 60% річного плану. Січневий дефіцит – 1,76 трлн рублів – став рекордним для першого місяця року як мінімум за останні 25 років.

Бекграунд. Про те, як росія намагається вижити в умовах санкцій, в матеріалі “Велика міграція «сірої» нафти: чотири сценарії обходу антиросійських санкцій”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло