Через наслідки санкцій росія урізає ключову галузь промисловості — видобуток нафти
Росія з березня скоротить видобуток на 500 тисяч барелів на добу

Через новий пакет санкцій, який включає європейське ембарго і стелю цін на нафту, росія з березня скоротить видобуток на 500 тисяч барелів на добу, оголосив в п'ятницю віце-прем'єр Алєксандр Новак, який курирує енергетику.
Джерело. Про це пише moscowtimes.eu.
Деталі. «Як і було заявлено раніше, ми не продаватимемо нафту тим, хто прямо чи опосередковано дотримується принципів цінової стелі», – сказав він, додавши, що можливі й подальші рішення, виходячи із ситуації на ринку.
За словами Новака, добровільне скорочення видобутку «сприятиме відновленню ринкових відносин», які опинилися під ударом «деструктивної політики колективного Заходу».
Стеля цін на російську нафту діє з 5 грудня 2022 року: барелі, які продаються дорожче за $60, позбавляються страховки при танкерних перевезеннях. З 5 лютого аналогічну цінову стелю країни G7 запровадили щодо російських нафтопродуктів.
І хоча миттєво санкції не призвели ні зі скорочення видобутку, ні до зниження нафтового експорту, який у січні зріс на 20%, а з балтійських портів став рекордним за 4 роки, заплатити за це довелося гігантськими знижками: середня ціна сорту Urals у січні впала до $49,5 за барель і де-факто пішла нижче за стелю.
У січні росія качала 10,9 млн барелів на добу, а після скорочення в березні видобуток може опуститися до 10,4 млн барелів на день – мінімуму з перших місяців війни.
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує, що за підсумками 2023 року російські нафтовики можуть втратити 1,4 млн барелів щоденного видобутку, обсяг якого може опуститися до 9,6 млн барелів на день – рівня кінця 2000-х.
Джерело Reuters, знайоме з планами російської влади, припускає, що НПЗ доведеться скоротити виробництво на чверть. А план їх простою на 2023 рік уже рекордний за весь час доступної статистики: на профілактику та ремонти підуть потужності обсягом 26,5 млн тонн сирої нафти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].