Українська влада проведе переговори з МВФ у зв’язку зі зниженням суверенного рейтингу

Українська влада проведе переговори з МВФ у зв’язку зі зниженням суверенного рейтингу

Фіксується зниження стійкості державного боргу та підвищення ймовірності реструктуризації боргів із значними втратами

Українська влада проведе переговори з МВФ у зв’язку зі зниженням суверенного рейтингу
фото DR

Представники Міжнародного валютного фонду наступного тижня проведуть у Варшаві зустріч з українськими офіційними особами на тлі наполегливих прохань Києва про надання багатомільярдної позики для підтримки бюджету України, яка має проблеми у зв'язку з російською агресією.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на джерело, знайоме з цими планами.

Деталі. У п'ятницю міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило суверенний рейтинг України з Caa3 до Ca зі стабільним прогнозом, очікуючи, що війна з росією створить довгострокові виклики для економіки країни. Згідно з даними, розміщеними на сайті Moody's, цей рейтинг означає, що боргові зобов'язання «ймовірно, у стані дефолту, або дуже близько до нього».

«Сьогодні Moody's знизило довгострокові рейтинги емітента уряду України в іноземній та національній валюті та рейтинги пріоритетного незабезпеченого боргу в іноземній валюті з «Caa3» до «Ca» та змінило прогноз на стабільний з негативного», – йдеться в повідрмленні Moody's.

Коригування викликані оцінками ризиків, пов'язаних із наслідками російської війни проти України.

Серед них вказуються зниження стійкості державного боргу та підвищення ймовірності реструктуризації боргів із значними втратами для кредиторів приватного сектору.

Moody's вважає за можливе подальше зниження рейтингу у разі посилення конфлікту і збільшення збитків, завданих українській економіці, йдеться в повідомленні.

Бекграунд. Нагадаємо, Bloomberg пояснив, чому російська економіка досі тримається під натиском санкцій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло