У Раді хочуть дозволити військовикам ввозити автівки з-за кордону без сплати ввізного мита – законопроєкт

У Раді хочуть дозволити військовикам ввозити автівки з-за кордону без сплати ввізного мита – законопроєкт

Йдеться про одноразове ввезення; пільгові умови також діятимуть для волонтерів при ввезені транспорту для подальшої передачі військовикам

У Раді хочуть дозволити військовикам ввозити автівки з-за кордону без сплати ввізного мита – законопроєкт

Що сталося. Народний депутат Максим Заремський (партія «Слуга народу») зареєстрував у парламенті проєкт закону щодо звільнення від оподаткування операцій із ввезення транспортних засобів військовослужбовцями, волонтерами та іншими категоріями осіб. Відповідні змін нардеп пропонує внести до Митного кодексу.  

Джерело. Картка законопроєкту №9010 на сайті ВРУ. 

Деталі. Автор документу пропонує дозволити військовослужбовцям Збройних Сил України та інших військових формувань ввезти одноразово легкові транспортні засоби без сплати ввізного мита. Зазначається, що протягом трьох років такий транспорт не може бути переданий у володіння / користування третім особам, у тому числі на підставі довіреності. Інакше доведеться сплатити мито за ставками, що діяли на момент подання митної декларації. 

Також у законопроєкті йдеться про звільнення від ввізного мита легкових автівок, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 і більше осіб, ввезених громадськими та благодійними організаціям для подальшої передачі ЗСУ й іншим військовим формуванням. 

Документом передбачено, що транспортний засіб може бути ввезений на митну територію України за довіреністю, у якій зазнається строк передачі транспорту особі яка видала таку довіреність – не більше трьох місяців. Пільгові умови діятимуть до кінця дії воєнного стану та ще шість місяців після його припинення / скасування.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Рада звільнила імпортні коптери, тепловізори й рації від мита та ПДВ, пільгові умови діятимуть до кінця воєнного стану, але не довше, ніж до 1 січня 2024 року. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло