«Газпром», втративши європейський ринок, може втратити половину експортного доходу - Reuters
Експорт «Газпрому» в 2023 році може знизитися до 50-65 млрд куб.м без урахування Китаю

Втрата росією європейського ринку експорту газу починає позначатися на доходах “Газпрому”, скорочуючи надходження до бюджету, компенсувати які не буде чим.
Джерело. Це випливає з розрахунків Reuters і коментарів аналітиків.
Деталі. Дохід “Газпрому” від експорту газу в січні цього року скоротився до $3,4 млрд з $6,3 млрд роком раніше через падіння обсягів поставок до Європи.
Ці дані і прогноз обсягів експорту дозволяють припустити падіння доходів майже вдвічі за підсумками року.
“Газпром” не розкривав прогноз експорту газу на цей рік, але, за оцінками аналітиків, він може становити близько 50-65 млрд кубометрів, не включаючи постачання до Китаю.
«Постачання до Туреччини (близько 30-32 млрд кубометрів), Китай (15,5 млрд кубометрів зі зростанням до 25-30 млрд кубометрів у 23 році) та країни СНД (близько 25 млрд кубометрів) не зможуть замінити ринок ЄС», – йдеться в огляді аналітиків Локо-Інвест.
Якщо взяти до уваги середній прогноз ціни експорту газу Мінекономіки рф на цей рік у $700 за 1.000 кубометрів, то на постачаннях до Європи та Туреччини “Газпром” може заробити $35-46 млрд.
Аналітик Рональд Сміт вважає, що в умовах середніх цін на газ на європейському хабі $700 за 1.000 кубометрів у 2023 році середня ціна експорту “Газпрому” наблизиться до $615, тоді доходи компанії в цьому сегменті впадуть до $40 млрд.
Експорт до Китаю, де ціна продажу газу набагато нижча за європейську і оцінюється в $290 за 1.000 куб.м, може принести “Газпрому” в 2023 році лише $6,3 млрд, каже Сміт.
Загалом за рік доходи “Газпрому” від експорту можуть виявитися майже вдвічі нижчими, ніж у 2022 році і на 16% меншими, ніж у 2021 році.
«Газпром» намагається переналаштувати експорт у бік Китаю та Туреччини, що потребує масштабних фінансових вливань у будівництво газотранспортної інфраструктури. Інвестпрограма концерну цього року зросла до рекордних 2,3 трлн рублів.
Бекграунд. Як повідомлялося, у Норвегії попит на газ знизився до найнижчого рівня за 50 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].