Влада Швейцарії ініціювала конфіскацію активів осіб, близьких до Януковича

Влада Швейцарії ініціювала конфіскацію активів осіб, близьких до Януковича

Йдеться про активи на суму близько $140 млн

Влада Швейцарії ініціювала конфіскацію активів осіб, близьких до Януковича
фото DR

Майно наближених осіб до колишнього українського президента Віктора Януковича, заморожене у Швейцарії у 2014 році, може бути конфісковано.

Джерело. Про це передає ВВС.

Деталі. Федеральна рада (у Швейцарії вона одночасно виконує функції уряду та «колективного глави держави») ухвалила розпочати адміністративний процес.

Уряд діє в рамках закону про конфіскацію незаконно нажитих активів «політично вразливих персон» та їх наближених. Йдеться про активи на суму близько $140 млн, заморожених після Революції Гідності 2014 року.

Остаточне рішення ухвалить суд. Усі конфісковані активи будуть «передані народу України в рамках міжнародної угоди», – йдеться у заяві уряду.

Як відомо, що наприкінці 2013 року Віктор Янукович був одним із тих, хто спровокував гостру політичну кризу в Україні. Він невдало балансував між Євросоюзом та москвою, і це спровокувало Майдан – щоденні вуличні виступи прихильників інтеграції України та ЄС. У лютому 2014-го Янукович втратив владу і втік до росії, вже в березні росія анексувала Крим, а пізніше навесні розпочала війну на Донбасі, що призвело до створення так званих «народних республік».

Після початку війни Янукович вперше за кілька років зробив публічну заяву: закликав Володимира Зеленського «зупинити кровопролиття» та досягти мирної угоди з росією.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло