Шведська Ingka, головний орендар IKEA, продає всі свої 14 торгових центрів у росії

Шведська Ingka, головний орендар IKEA, продає всі свої 14 торгових центрів у росії

Щоб піти з росії, компанія змушена продати бізнес із 50%-ю знижкою

This material is also available in English
Шведська Ingka, головний орендар IKEA, продає всі свої 14 торгових центрів у росії
фото DR

Найбільший у росії власник торгової нерухомості, шведська група Ingka, шукає покупця на всі 14 своїх торгових центрів «Мега» та ділянки під будівництво нових.

Джерело. Про це пише РБК.

Деталі. Переговори поки що на початковій стадії, але щонайменше два претенденти є, сказали виданню кілька джерел на ринку. У компанії ринкові чутки коментувати відмовились.

У власності Ingka близько 2 млн кв. м площ – це майже стільки ж, скільки у двох інших компаній топ-3 сектора – «Ташира» Самвела Карапетяна та «Адаманта» Владіміра Голубєва – разом узятих.

Для російського ринку це безпрецедентно великий актив. Експерти видання називають справедливою ціною $5 млрд, а з урахуванням доходів (за підрахунками російського Forbes, $350 млн у 2021 році) – і $10 млрд.

Трафік торгових центрів “Мега” сильно впав після закриття IKEA і виходу західних брендів, які становили аномально високу – до 50% – частку орендарів. Актив, проте, залишається якісним і перспективним, пише РБК.

Продати торгові центри буде можливо за $2–2,5 млрд, кажуть експерти, тому «недружнім» компаніям тепер не дозволяють вийти з росії без 50% знижки до ціни активу, за винятком 10% внеску до бюджету або розстрочки оплати. Але це все одно дуже багато, і центри швидше за все доведеться виставляти на продаж окремо в регіонах, зазначає видання.

Бекграунд. Як повідомлялося, IKEA скоротить бізнес у росії і звільнить частину співробітників. Також компанія почне пошук нових власників для своїх чотирьох російських заводів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло