«Укрнафта» торік скоротила видобуток нафти з конденсатом на 8,6%
Компанія зберігає обсяги, що видобуваються, і розраховує на якнайшвидшу можливість початку її експорту

«Укрнафта» у 2022 році скоротила видобуток нафти з конденсатом на 8,6% проти 2021 року – до 1,37 млн тонн.
Про це повідомив директор компанії Сергій Корецький в інтерв'ю виданню «Бізнес Цензор».
За його словами, на сьогодні компанія зберігає обсяги, що видобуваються, і розраховує на якнайшвидшу можливість початку її експорту або переробки за толінговою схемою за кордоном.
Корецький уточнив, що компанія реалізує на торгах запаси природного газу, що є в підземних сховищах, тоді як поточний видобуток «Укрнафти» передається НАК «Нафтогаз України» у рамках раніше укладеної домовленості.
«Ми продаємо залишки з підземних сховищ. Є аукціони, а є тендери кінцевих споживачів, ми йдемо на них і боремося за перемогу. Весь новий видобутий газ за грудень, січень та лютий ми поставили «Нафтогазу» за угодою 2020 року. Там була прогресуюча шкала повернення газу: спочатку 20%, 50% тощо. Зараз і на момент погашення заборгованості перед «Нафтогазом» ми плануємо передавати весь обсяг видобутого газу», – сказав він.
Директор «Укрнафти» також повідомив, що 2023 року, окрім робіт з інтенсифікації видобутку, компанія планує пробурити три нові свердловини та провести підготовчі роботи для буріння щонайменше восьми у 2024 році.
«Це багато, адже останніми роками «Укрнафта», у найкращому разі, бурила одну свердловину на рік. Є речі, які ми самі не зможемо зробити через брак коштів і техніки. А може бути, і з погляду розподілу ризиків у цей складний період. І ми це пропонуватимемо потенційним партнерам», – зазначив Корецький.
За його словами, потенційними інвесторами та партнерами компанії можуть виступити як європейські, так і українські компанії, з якими розпочато відповідні переговори.
Бекграунд. Нагадаємо: наприкінці року держава забрала в Ігоря Коломойського під повний контроль нафтову компанію «Укрнафта» і Кременчуцький НПЗ. Сергій Корецький, колишній гендиректор мережі АЗС WOG, очолив одразу два підприємства.
«Укрнафта» має 85 спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів. На її балансі перебувають 1809 нафтових і 153 газові свердловини. Компанії належить 537 АЗС, з яких станом на початок грудня 2022 року працювали 449.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].