путін оголосив про припинення участі росії у договорі із США про ядерну зброю

путін оголосив про припинення участі росії у договорі із США про ядерну зброю

Він заявив, що росія проведе ядерні випробування, якщо США зроблять це першими

путін оголосив про припинення участі росії у договорі із США про ядерну зброю
фото Shutterstock

росія припиняє участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3 або ДСНО) – останній договір москви та Вашингтона про скорочення ядерних потенціалів, оголосив диктатор владімір путін у посланні Федеральним зборам.

Джерело. Про це пише The Bell.

Деталі. Він підкреслив, що поки що йдеться не про вихід з договору, а лише про зупинення участі в ньому. І попередив, що росія випробує ядерну зброю, якщо США це зроблять першими.

Це рішення путін назвав вимушеним і пояснив його тим, що ядерні держави продовжують розвивати свої потенціали і наполягають на доступі до російських ядерних об'єктів. У російської влади, за словами президента, є інформація про причетність Заходу до спроб ЗСУ завдати ударів по базах російської стратегічної авіації.

путін заявив також, що москва має дані про те, що США нібито розробляють нові види ядерних боєприпасів і збираються випробовувати ядерну зброю. Якщо США проведуть випробування, росія зробить те саме, попередив президент. Він доручив Міноборони рф та «Росатому» бути готовими до таких випробувань.

В США прокоментували рішення путіна призупинити дію договору СНО з Вашингтоном. Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав це рішення «глибоко прикрим і безвідповідальним», але США залишаються готовими до обговорення цього питання, сказав він.

«Ми, як і раніше, готові говорити про обмеження стратегічних озброєнь з росією в будь-який час, незалежно від того, що ще відбувається в світі або в наших відносинах», – зазначив Блінкен.

Нинішній договір СНО-3 підписали у 2011 році Дмітрій Медведєв та Барак Обама. Фактично він став продовженням довгої низки радянсько-, а потім російсько-американських договорів про взаємне обмеження виробництва стратегічних озброєнь. Перший з них, договір ОСВ-1, був підписаний ще Леонідом Брежнєвим та Річардом Ніксоном у 1972 році. У ядерних переговорах між США та СРСР у 1970-ті одну із ключових ролей грав тодішній сенатор Джо Байден.

Основним предметом договору є обмеження кількості носіїв стратегічної ядерної зброї: міжконтинентальних ракет, здатних знищувати міста та країни. СНО-3 дозволяє обом країнам мати не більше 800 носіїв стратегічної ядерної зброї – міжконтинентальних балістичних ракет, підводних човнів та стратегічних бомбардувальників і не більше 1550 боєголовок для них. Головним інструментом контролю над дотриманням договору були взаємні інспекції – по 18 на рік кожної сторони.

За останніми офіційними даними, росія зараз має 1549 боєголовок, США – 1420. У доповіді Держдепу зазначається, що росія, швидше за все, не вийшла за ліміт, а якщо і вийшла – перевищення не може мати реального військового значення.

СНО-3 мав закінчитися 5 лютого 2021 року. Але в січні того ж року вже через кілька днів після вступу Байдена на посаду президента росія і США домовилися про продовження договору на 5 років.

Інспекції в рамках ДСНО не проводилися з початку 2020 року: їх було припинено через коронавірус, але так досі й не відновлено. У серпні 2022-го росія заборонила американським інспекторам відвідувати свої ядерні об'єкти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло