Танкер із російською нафтою заарештували в Європі через санкції
Розвідка доповіла, що російська нафта потрапила на судно внаслідок перевантаження з іншого танкера

Тіньовий флот із сотень танкерів, які збирали російські нафтовики, щоб возити нафту в обхід обмежень Заходу, потрапив на радари європейської влади.
У середу поліція Албанії затримала танкер під прапором Ліберії, який підозрюється в перевезення нафти російського походження, що потрапила під санкції.
Арешт – перший із моменту набуття чинності ембарго ЄС на нафту та нафтопродукти – відбувся 20 лютого, у порту Дуррес на березі Адріатичного моря, повідомляє РБК з посиланням на заяву влади.
Операція «Ембарго» у другому за обігом порту Албанії була проведена на основі даних розвідки, згідно з якими російська нафта потрапила на судно внаслідок перевантаження з іншого танкера.
«Виникла підозра, що цю партію нафти вивезли з країн, на які поширюється нафтове ембарго, а саме з росії», – йдеться в повідомленні поліції.
Під час перевірки поліцейські з'ясували, що нафту перевозили без необхідної документації. Команду танкера затримали для слідчих дій.
Загалом у розпорядженні російських нафтових компаній міг виявитися «тіньовий» флот розміром до 600 суден, з яких близько 400 – нафтові танкери, оцінює сировинний трейдер Trafigura, у минулому великий клієнт «Роснєфти», який повністю відмовився від російської нафти в перші тижні війни.
Як правило, це старі танкери, призначені до списання на металобрухт: середній вік суден, що виходять із нафтових портів Балтійського моря, сягає майже 20 років, розповідали Reuters трейдери, які працюють у регіоні.
За оцінкою VesselsValue, створення «секретного» флоту коштувало як мінімум $2,2 млрд, з яких $1,4 млрд пішло на закупівлю нафтових танкерів.
Бекграунд. Нагадаємо, Порошенко запропонував перекрити російським танкерам Суецький канал.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].