Найбагатші російські олігархи втратили $67 млрд після року війни – Bloomberg

Найбагатші російські олігархи втратили $67 млрд після року війни – Bloomberg

Більше за інших втратив Алєксєй Мордашов, власник ПАТ «Сєвєрсталь»

Найбагатші російські олігархи втратили $67 млрд після року війни – Bloomberg
фото Shutterstock

Масштабні санкції з боку США, Великої Британії та Євросоюзу коштували російським магнатам значної частини їхніх величезних статків.

Станом на 23 лютого 2022 року, за день до того, як війська диктатора владіміра путіна вторглися в Україну, 23 російські мільярдери, які входили до 500 найбагатших людей світу, мали загальний статок у $339 млрд.

За рік війни російські багатії втратили $67 млрд зі своїх сукупних статків – це 20% від загального обсягу їхнього капіталу, що більш ніж у чотири рази більше, ніж решта учасників списку Bloomberg Billionaires Index.

Найбільше постраждав Алєксєй Мордашов, власник ПАТ «Сєвєрсталь», одного з найбільших виробників сталі в росії. З моменту вторгнення рф в Україну його статки зменшилися на $6,7 млрд. Однак зі своїми $19,8 млрд він все ще залишається четвертою найбагатшою людиною в країні.

Найбагатші російські олігархи втратили $67 млрд після року війни – Bloomberg

Другий за величиною падіння – інший металургійний магнат Владімір Лісін. Голова правління ПАТ «Новолипецький металургійний комбінат» за минулий рік втратив $5,8 млрд, його статки просіли до $20,5 млрд.

Натомість Андрєй Гур’єв із початку війни заробив $2,1 млрд завдяки стрибку курсу акцій ПАТ «ФосАгро», одного з найбільших виробників фосфорних добрив у Європі. Він є засновником компанії, а його родина є найбільшим акціонером.

Проте аналіз ультрабагатих росіян свідчить про те, що кілька раундів розрізнених санкцій із боку США, Британії та Європейського Союзу мали обмежений довгостроковий ефект. Насправді сукупний капітал мільярдерів досяг дна лише за кілька тижнів після вторгнення, знизившись на $92 млрд – до $248 млрд станом на 9 березня 2022 року.

Також повідомлялося, що Роман Абрамович був змушений продати своє дороге майно в Лондоні,зокрема футбольний клуб «Челсі». Михаїл Фрідман сказав, що був «у шоці» після того, як дізнався від адвоката, що санкції означають заборону на поїздки та замороження рахунків. А у квітні Іспанія за розпорядженням США конфіскувала 78-метрову суперяхту Віктора Вексельберга на суму $90 млн.

Бекграунд. Як повідомлялося, Україна націоналізувала заводи російського олігарха Дерипаски на 10 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло