Bloomberg: Європа дуже швидко знайшла заміну російським нафтопродуктам

Bloomberg: Європа дуже швидко знайшла заміну російським нафтопродуктам

За два тижні роботи західних санкцій росія вже втратила понад 60% європейського ринку

This material is also available in English
Bloomberg: Європа дуже швидко знайшла заміну російським нафтопродуктам
фото DR

Введені ЄС санкції щодо російських нафтопродуктів практично не справили на Європу негативного ефекту, хоча ще місяць тому експерти та учасники ринку висловлювали побоювання щодо дефіциту дизелю та інших нафтопродуктів після введення стелі цін.

Однак європейські країни практично миттєво змогли перебудувати логістику постачання з росії на Близький Схід та Азію.

Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на дані компанії Vortexa Ltd.

Обсяги постачання дизеля в лютому вже перевищили показники січня, попри побоювання з перебоєм постачання. Причому обсяги поставок з Азії та Близького Сходу оновили максимуми за сім років, а їхня частка зросла до 60% обсягу імпорту – рекорд з 2016 року, зазначає агентство. Загальний обсяг поставок у лютому повинен досягти 1,55 млн барелів нафтопродуктів на добу, що значно вище за рівень січня, коли значна частка поставок йшла ще з росії.

«Відсутність російських барелів, імовірно, відкрила можливості для постачальників на схід від Суецького каналу», – сказала аналітик Vortexa Памела Мангер. За її словами, близько 60% імпорту дизельного палива з Близького Сходу та з Азії з 1 по 18 лютого припало на регіон Амстердам – Роттердам – Антверпен.

Постачання російської продукції впали до семирічного мінімуму і оцінюються Vortexa всього в 282 тисячі барелів на добу. Для порівняння – середній показник експорту нафтопродуктів з росії до ЄС у 2021 році становив 681 тисячу барелів на добу, тобто за два тижні роботи західних санкцій росія вже втратила понад 60% європейського ринку.

Європа швидко і безболісно пережила відмову від російських нафтопродуктів, агенція зазначає, що цьому посприяли активний пошук альтернативних постачальників, зниження внутрішнього споживання, а також тепла зима, яка допомогла зокрема значно наростити запаси палива у сховищах.

Бекграунд. Нагадаємо, російським нафтокомпаніям наказали різко скоротити експорт, щоб ціна на нафту піднялася.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло