Китай хоче запустити аналог Starlink - для роздачі інтернету і придушення супутників Маска
До китайського супутникового угруповання GW увійдуть 12 992 апаратів

Група китайських вчених запропонувала створити велике супутникове угруповання на низькій навколоземній орбіті. Апарати будуть використовуватися для забезпечення високошвидкісного інтернет-доступу для користувачів по всьому світу, а також для ефективної протидії супутниковому угрупованню компанії Starlink, що належить американському мільярдеру Ілону Маску.
Джерело. Про це пише South China Morning Post
Журналісти посилаються на слова голови команди дослідників, які запропонували проект із кодовою назвою GW, доцента Пекінського університету авіації та космонавтики Сюй Цанем.
До китайського супутникового угруповання GW входитимуть 12 992 апаратів, управлінням якими займатиметься нещодавно освічена держкомпанія China Satellite Network Group Co.
Супутники GW також будуть застосовуватися як протидія щодо супутників Starlink компанії SpaceX.
Графік запуску китайських супутників проекту GW ще не визначений, однак заявлено, що їх кількість буде аналогічною супутниковому угрупованню компанії SpaceX, яка планує до 2027 року вивести на низьку навколоземну орбіту понад 12 000 апаратів Starlink.
Розміщення китайських супутників «планується дуже швидко і до того моменту, як Starlink закінчить розміщувати свої апарати». Нібито це «дозволить країні ефективно зайняти місце на низькій навколоземній орбіті та запобігти захопленню орбіти супутниками Starlink».
Китайські супутники можуть бути розміщені «на орбітах, які поки що не встигли зайняти апарати Starlink», пишуть вчені і додають, що «використання певних орбітальних висот надасть [китайським апаратам] переваги і навіть можливості, які дозволять придушувати роботу супутників Starlink».
За словами вчених, їх супутники можуть бути оснащені обладнанням для виконання завдань, спрямованих проти апаратів Starlink, наприклад, для довгострокового спостереження за супутниками Starlink на ближніх дистанціях.
За даними компанії SpaceX, супутникова мережа Starlink наразі налічує понад 3800 апаратів, що знаходяться на низькій навколоземній орбіті. Компанія планує розширити чисельність угруповання до понад 40 тис. супутників. Вчені під керівництвом Цаня зазначають, що поточних запасів можливостей Китаю у сфері космічної розвідки та оборони не вистачить для протистояння такій кількості супутників.
Бекграунд. Нагадаємо, уряд США обговорював з Ілоном Маском використання Starlink в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].