НАТО варто розглянути членство України відразу після війни – новообраний президент Чехії
Він підкреслив, що підтримав би вступ України в НАТО

Обраний у січні президент Чехії Петр Павел вважає, що НАТО має розглядати членство України в Альянсі одразу після війни.
Про це він заявив інтерв’ю «Суспільному».
Павел зауважив, що з точки зору технічної сумісності Україна вже виконала «домашнє завдання», а ЗСУ мають цінний досвід реальної війни, так само Україна є повністю сумісною з НАТО з точки зору цінностей і довгострокових стратегічних інтересів, і єдина проблема що залишається – триваюча війна, тому що прийняття України раніше загрожує прямим зіткненням Альянсу з росією.
Він підкреслив, що підтримав би вступ України в НАТО, оскільки, на його думку, «Україна заслуговує на те, щоб її розглядали як нового члена Альянсу».
Згадуючи Мюнхенську конференцію з безпеки, Павел зазначив, що більшість дискусій там «були надто оптимістичними» щодо війни в Україні.
«Відчувалося певне ігнорування можливих негативних впливів. Я згоден, потрібно мати добрі надії. Але набагато краще думати й про потенційні гірші результати. Тому я казав: зробімо усе, щоб Україна цього року здобула перемогу, але давайте також будемо готові до інших можливих результатів. Одним із них може бути більш тривала війна», – додав чеський лідер.
Бекграунд. Як проаналізував Mind, поза видимим позитивом на Мюнхенській конференції не можна не помітити окремі дивні речі: курс на повну підтримку України реалізується паралельно зі збереженням побоювань перед ескалацією і неконтрольованим розпадом рф.
«До власної інавгурації новообраний президент Чехії Петер Павел дозволяє собі бути контраверсійним: спочатку висловив песимізм стосовно перемоги України 2023 року, потім застеріг від такої перемоги, при якій розвалиться росія, а тоді нахапався критики й заговорив про потребу в нарощенні постачання озброєнь і фінансової підтримки для України. Павел – новачок у політиці найвищого дивізіону, тому міг просто невдало висловитися, чи хотів показати свою об’єктивність як колишній керівник Військового комітету НАТО, або озвучив думку, яка неофіційно має більше мовчазних прихильників», – розмірковує експерт Національного інституту стратегічних досліджень Іван Валюшко.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].