ТРЦ Ocean Plaza після запуску досі не приніс доходу в бюджет

ТРЦ Ocean Plaza після запуску досі не приніс доходу в бюджет

Хмельницький, який володіє третиною ТРЦ, обіцяв дві третини прибутку ТРЦ спрямовувати в бюджет

ТРЦ Ocean Plaza  після запуску досі не приніс доходу в бюджет
Фото: informator.ua

Діяльність київського ТРЦ Ocean Plaza, дві третини корпоративних прав якого контролює підсанкційний російський олігарх Аркадій Ротенберг і на які наклав арешт Печерський районний суд, з моменту перезапуску наприкінці листопада 2022 року так і не почав приносити дохід в держбюджет.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів «Схем» про конфіскацію російських активів. 

Зазначається, що у холдингу UDP українського бізнесмена Василя Хмельницького, який володіє третиною ТРЦ та здійснює операційне управління активом, раніше публічно обіцяли, що після відновлення роботи Ocean Plaza дві третини прибутку від його діяльності спрямовуватимуть в український бюджет. Водночас жодних перерахувань досі не відбулося, а конфіскація Ocean Plaza у російського олігарха Аркадія Ротенберга через прямий санкційний механізм не була ініційована.

«Наразі український акціонер здійснює операційне управління активом та лише накопичує кошти від комерційної діяльності до моменту визначення процедури перерахування прибутку до державного бюджету України. У 2022 році ТРЦ Ocean Plaza не виплачував прибуток акціонерам – ні українському власнику третини бізнесу, ані державі, оскільки до вересня 2022 року ТРЦ було повністю арештовано» – йдеться у відповіді компанії UDP, якій належить 33% корпоративних прав Ocean Plaza.

Наразі АРМА (Агенція з питань розшуку та управління активами) шукає тимчасового управителя на 66% корпоративних прав Ocean Plaza, які їй передали в управління у серпні 2022-го та які раніше через офшорні компанії контролював Аркадій Ротенберг. Слідство щодо Ротенберга й фірм-власниць Ocean Plaza досі триває. Т

Бекграунд. Нагадаємо: 23 лютого 2022-го року столичний торговельно-розважальний центр повідомив, що припиняє свою роботу. У квітні 2022 року Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України розпочав кримінальне провадження за фактом фінансування дій з метою зміни меж території або державного кордону України та ухилення від сплати податків. Про підозру в рамках цього провадження повідомили наближеному до Путіна російському олігарху Аркадію Ротенбергу, який через офшорні компанії контролює 66% корпоративних прав Ocean Plaza.

До повномасштабного вторгнення прибутки зі столичного ТРЦ Ocean Plaza, через ланцюжок різних компаній, прямували на рахунки близької до Путіна родини Ротенбергів. За гроші з цих рахунків сімʼя олігарха придбала 2 патронні заводи у рф, які на замовлення російського ВПК виготовляли озброєння.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло