МЕА прогнозує нову кризу цін на газ у Європі вже цього літа

МЕА прогнозує нову кризу цін на газ у Європі вже цього літа

Не останню роль у ній відіграє Китай

МЕА прогнозує нову кризу цін на газ у Європі вже цього літа
ЗПГ-термінал, Бельгія
фото Getty Images

Китай стане головною загрозою для енергетичної безпеки Європи 2023 року через зростання попиту на енергоносії. Зростання споживання з боку Пекіну може вплинути на постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) до Європи, що, у свою чергу, може призвести до нової енергетичної кризи.

Про це пише Bloomberg із посиланням на звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

МЕА прогнозує, що 2023 року попит на ЗПГ у Китаї може зрости на 35%, що призведе до нової цінової кризи в Європі вже цього літа.

Подібне можливо за досить швидкого відновлення китайської економіки на тлі скасування всіх коронавірусних обмежень. Зростання попиту з боку Китаю загострить конкуренцію за пальне, зазначає МЕА.

Bloomberg пише, що ризики успішного проходження опалювального сезону 2023 року в Європі, як і раніше, високі, оскільки минулий сезон Євросоюз проходив в умовах, коли російське паливо все ще постачалося на континент.

Ба більше, на користь Європи зіграли екстрені заходи щодо скорочення споживання газу, а також тепла зима, яка допомогла стабілізувати ситуацію на енергетичному ринку, – до кінця зими ціни на газ впали з пікових значень літа-осені на 80%.

Однак 2023 року Європі доведеться повністю розраховувати на свої сили та імпорт ЗПГ, а цього може не вистачити для успішного проходження опалювального сезону.

Через зростання споживання газу в Китаї Європі, ймовірно, доведеться шукати джерела для того, щоб замістити 8% свого споживання у 2023 році, пише МЕА.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що США пропонують Європі купувати зріджений газ за вдвічі нижчими цінами – це стане можливим в разі укладення довгострокових контрактів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло