МЕА прогнозує нову кризу цін на газ у Європі вже цього літа
Не останню роль у ній відіграє Китай

Китай стане головною загрозою для енергетичної безпеки Європи 2023 року через зростання попиту на енергоносії. Зростання споживання з боку Пекіну може вплинути на постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) до Європи, що, у свою чергу, може призвести до нової енергетичної кризи.
Про це пише Bloomberg із посиланням на звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
МЕА прогнозує, що 2023 року попит на ЗПГ у Китаї може зрости на 35%, що призведе до нової цінової кризи в Європі вже цього літа.
Подібне можливо за досить швидкого відновлення китайської економіки на тлі скасування всіх коронавірусних обмежень. Зростання попиту з боку Китаю загострить конкуренцію за пальне, зазначає МЕА.
Bloomberg пише, що ризики успішного проходження опалювального сезону 2023 року в Європі, як і раніше, високі, оскільки минулий сезон Євросоюз проходив в умовах, коли російське паливо все ще постачалося на континент.
Ба більше, на користь Європи зіграли екстрені заходи щодо скорочення споживання газу, а також тепла зима, яка допомогла стабілізувати ситуацію на енергетичному ринку, – до кінця зими ціни на газ впали з пікових значень літа-осені на 80%.
Однак 2023 року Європі доведеться повністю розраховувати на свої сили та імпорт ЗПГ, а цього може не вистачити для успішного проходження опалювального сезону.
Через зростання споживання газу в Китаї Європі, ймовірно, доведеться шукати джерела для того, щоб замістити 8% свого споживання у 2023 році, пише МЕА.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що США пропонують Європі купувати зріджений газ за вдвічі нижчими цінами – це стане можливим в разі укладення довгострокових контрактів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].