Мінфін пропонує скоротити перелік документів, необхідних для отримання статусу схваленого експортера

Мінфін пропонує скоротити перелік документів, необхідних для отримання статусу схваленого експортера

Декларації постачальника (виробника) можуть слугувати підтвердженням преференційного походження товарів

Мінфін пропонує скоротити перелік документів, необхідних для отримання статусу схваленого експортера

Міністерство фінансів України оприлюднило проєкт наказу щодо затвердження змін до Порядку надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера.

Проєкт разом із супровідними документами опубліковано на сайті Мінфіну.

Пропонується спростити процедуру отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера, виключивши з переліку необхідних документів ті, що підтверджують преференційне походження товарів. Згідно з проєктом, такими документами можуть слугувати декларації постачальника (виробника).

«Метою є забезпечення спрощеного допуску товарів українського походження на зовнішні ринки із застосуванням пільгового режиму оподаткування на умовах вільної торгівлі, які експортуються з України уповноваженими (схваленими) експортерами до країн ЄС, ЄАВТ, Чорногорії, Великої Британії, Ізраїлю, Грузії, з якими Україною укладено угоди про вільну торгівлю», – йдеться в пояснювальній записці. 

Також пропонують внести зміни до самої заяви на отримання статусу експортера, додавши примітку щодо згоди підприємства на оприлюднення інформації про таке підприємство в Реєстрі уповноважених експортерів на єдиному державному інформаційному вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі». 

Нині підприємство-експортер має подавати до митниці за місцем своєї реєстрації заяву за встановленою формою, підписану керівником і завірену печаткою підприємства-експортера; копії зовнішньоекономічного договору, за яким буде експортуватися товар преференційного походження з України та документів про преференційне походження товару з України, який експортується на умовах угод.

Нагадаємо, уповноважений (схвалений) експортер має право самостійно оформлювати декларацію незалежно від вартості товару.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна планує експортувати 50 млн тонн продовольства до липня цього року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло