Польща повідомила про атаку росіян на урядовий сайт

Польща повідомила про атаку росіян на урядовий сайт

Атака на сайт податкової пов'язана з діяльністю російських спецслужб

This material is also available in English
Польща повідомила про атаку росіян на урядовий сайт
фото Shutterstock

росія здійснила атаку на державний податковий сайт Польщі, заявив представник польського уряду з питань кібербезпеки Януш Чешинський.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

За словами Чешинського, DDoS-атака відключила портал podatki.gov.pl рано-вранці 28 лютого.

«Росіяни несуть відповідальність за вчорашній напад, це має бути зрозумілим. Ми маємо інформацію, яка робить дуже ймовірним, що це був саме цей противник», – заявив Чешинський в інтерв'ю телеканалу Polsat News.

При цьому польський чиновник зазначив, що атака пов'язана з діяльністю російських спецслужб. Сайт податкової було виведено з ладу за рахунок створення великого штучного трафіку.

«Це атака, яка блокує доступ до сайту, але не блокує безпеку і не ставить під загрозу наші дані», – пояснив Чешинський, запевнивши, що жодних витоків даних польських платників податків не сталося. Він також зазначив, що з початку війни в Україні кількість кібератак зросла в 5 разів.

Наразі роботу податкового порталу повністю відновлено.

Минулого року у листопаді хакери атакували сайт парламенту Польщі. Це сталося після того, як Сенат Польщі одноголосно ухвалив резолюцію про визнання влади росії терористичним режимом. Відповідальність за кібератаку взяло на себе пов'язане з росією хакерське угруповання NoName057 (16).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло