«Бан» до влади на 10 років для проросійських сил – проєкт в Раді
Йдеться про заборону членам проросійських партій брати участь у виборах

Народні депутати Галина Янченко, Ярослав Железняк, Єгор Чернєв та інші зареєстрували в парламенті проєкт закону №908,1 яким пропонують не дозволяти членам заборонених проросійських партій брати участь у виборах.
Йдеться про осіб, які були членами заборонених партій («Опозиційна платформа – за життя», «Партія Шарія», «Наші», «Блок Володимира Сальдо» тощо) на момент введення в Україні воєнного стану. Протягом 10 років після припинення/скасування воєнного стану вони не зможуть балотуватися до парламенту, міських/селищних рад. «Зазначений строк дозволить завершити відбудову країни та сформувати систему протидії загрозам суверенітету та територіальній цілісності України, насильницькій зміні конституційного ладу збоку громадян України через участь у політичних партіях», – йдеться в пояснювальній записці.
Під час реєстрації кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови будуть зобов'язані подавати до комісії заяву про те, що на момент введення в Україні воєнного стану він/вона не був/була народним депутатом України, депутатом місцевої ради або сільським, селищним, міським головою, обраним від партії, діяльність якої заборонена. Водночас Центральна виборча комісія має сформувати та обнародувати перелік депутатів, які перебували у проросійських партіях під час повномасштабного вторгнення.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, парламент припинив повноваження нардепів Солода, Королевської та Волошина.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].