Прокатні збори російського кіно за кордоном впали до мінімуму за 5 років
Найбльшим імпортером російської кінопродукції залишається Італія

Російські фільми у 2022 році заробили у закордонному кінопрокаті $17,1 млн. Збори виявилися мінімальними за п'ять років.
Джерело. Про це повідомляє «Бюлетень кінопрокатника».
Російські картини не змогли досягти показника 2021 року в $18,2 млн. Порівняно з допандемійним 2019-м ($52,5 млн) каса скоротилася втричі.
Минулого року за кордоном у прокаті пройшли 62 повнометражні картини – на одну менше, ніж 2021 року.
Через санкції проти рф для більшості російських фільмів закрилися північноамериканський ринок та низка європейських країн. Наприклад, із топу прокатників вилетіла Німеччина.
Водночас найбільшим імпортером російської кінопродукції стала Італія ($2 млн). Вона обійшла Китай ($1,6 млн), який опинився на другому місці. На третьому розташувалася Мексика, де збори становили $1,5 млн.
Найбільшою популярністю за кордоном користуються російські мультфільми.
Бекграунд. Більше про документальні фільми, що вийшли на екрани протягом 2022 року, в матеріалі “Нові документальні фільми про російсько-українську війну та її наслідки”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].