ОНОВЛЕНО: У Грузії тривають протести через намагання парламенту прийняти законопроект про “іноагентів”

ОНОВЛЕНО: У Грузії тривають протести через намагання парламенту прийняти законопроект про “іноагентів”

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі виступила на боці протестувальників

ОНОВЛЕНО: У Грузії тривають  протести через намагання парламенту прийняти законопроект про “іноагентів”
скріншот

Парламент Грузії ухвалив у першому читанні законопроект «Про прозорість фінансування зовнішнього впливу», який також називають «законом про іноагентів». Зі 150 депутатів 76 проголосували «за» ухвалення закону, 13 – «проти» і 61 особа утрималася.

Після ухвалення документа на площі перед будівлею парламенту зібралося понад 10 000 людей. Поліція перекрила входи до будівлі. У МВС Грузії заявили, що акція набула насильницького характеру і застосували до протестувальників сльозогінний газ та водомети.

Демонстрантам не вдалося блокувати ворота парламенту, через які будівлю залишали депутати від правлячої партії «Грузинська мрія».

Голова парламенту Шалва Папуашвілі спробував заспокоїти громадськість, пообіцявши відправити закон для експертизи до Венеціанської комісії Ради Європи та прийняти його у другому та третьому читанні лише з урахуванням висновку цього європейського органу.

Сполучені Штати не відкидають можливості запровадження санкцій щодо представників влади Грузії через ситуацію навколо закону про іноагентів, про це заявили у Держдепартаменті США.

«У нас є ряд інструментів, які дозволяють притягнути до відповідальності будь-кого в будь-якій країні за втручання у реалізацію того, що є універсальним правом людини», – заявив представник Держдепу Нед Прайс.

Посольство США у Тбілісі назвало ухвалення закону, а також застосування сили проти демонстрантів «чорним днем для грузинської демократії».

За оновленими даними, протести тривають, з боку протестувальників полетіли коктейлі Молотова. Один із них влучив у будівлю грузинського парламенту.
Також стало відомо, що президент Грузії Саломе Зурабішвілі виступила на боці протестувальників, заявивши, що вона накладе вето на закон про іноагентів.
Тим часом до парламенту у Тбілісі стягують дедалі більше силовиків. На даний момент відомо про кількох постраждалих поліцейських.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло