росія не може продати мільйони тонн дизпалива — воно застрягло в танкерах, які дрейфують в океані - Bloomberg
Судна перетворюються на плавучі сховища

Російські нафтові компанії мають проблеми з експортом дизельного палива, яке з лютого потрапило під європейське ембарго і «стелю цін» від країн G7.
Хоча знижки вже досягають третини від світових цін, російський дизель збирається в танкерах, які дрейфують в океані в очікуванні покупців.
Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на дані Kpler – компанії, що відстежує танкерні перевезення.
На 5 березня 4,4 млн барелів дизеля «застрягли» в судах, перетворених на плавучі сховища.
За місяць обсяг нерозпроданого палива підскочив у чотири рази і досяг рекорду за весь час спостережень. Навіть у період пандемії, коли нафтова галузь переживала найсильнішу у своїй історії кризу надвиробництва, «зайвих» нафтопродуктів, що зберігалися у танкерах, було вдвічі менше.
росія продовжує відвантажувати дизель із портів, «знаючи, що прилаштувати його нікуди», каже Марк Вільямс, аналітик Wood Mackenzie.
За оцінкою Wood Mackenzie, починаючи з другого кварталу, російські НПЗ можуть скоротити переробку нафти на 1 млн барелів на добу. Експорт дизеля, який традиційно йшов на європейський ринок, зменшиться на третину – з 1,1 до 0,75 млн барелів на день.
Не допомагають навіть знижки: вартість російського дизеля з початку року впала на 35%. Хоча воно ще в листопаді коштувало нарівні з європейським, тепер продається з дисконтом $35 за барель.
При знайти попит в Азії, куди росія вже перенаправила нафту, виявилося непросто: Індія та Китай мають власну мережу НПЗ та зацікавлені купувати сировину для переробки, а не готові нафтопродукти.
Бекграунд. Нагадаємо, в лютому повідомлялося, що після введення ембарго Європа дуже швидко знайшла заміну російським нафтопродуктам.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].