Україна в 2022 році посіла третє місце у світі за кількістю імпортованої зброї
Найбільші обсяги зброї Україні надали Сполучені Штати

Україна після російського вторгнення в 2022 році посіла третє місце у світі серед імпортерів зброї. Більше за Україну сьогодні у світі ввозять зброю лише Катар та Індія. Причому, якщо дві ці держави купують озброєння, то Києву інші країни, насамперед західні, передають їх безкоштовно, як військову допомогу.
Джерело. Про це йдеться у звіті, опублікованому дослідницьким інститутом SIPRI, на який посилається Радіо Свобода.
Серед 29 держав, які відправляли Україні у 2022 році різні види озброєнь, лідирують США, на частку яких припало 35% усього українського імпорту озброєнь протягом року.
Далі йдуть Польща (17%), Німеччина (11%), Велика Британія (10%) та Чехія (4,4%).
У матеріалах SIPRI згадуються, наприклад, 228 артилерійських знарядь та близько 5 тисяч ПТРК із США, 280 танків із Польщі та понад 7 тисяч протитанкових ракет із Великої Британії.
При цьому через побоювання, що постачання бойових літаків та балістичних ракет можуть «призвести до подальшої ескалації війни», країни НАТО відхилили запити України на винищувачі у 2022 році.
Водночас вони постачали ракети і винищувачі іншим державам, залученим до конфліктів, зокрема на Близькому Сході та Південній Азії. На цьому наголосив старший науковий співробітник програми SIPRI з питань передачі озброєнь Пітер Д. Веземан.
Бекграунд. Як повідомлялося, Фінляндія розгляне можливість надання Україні винищувачів Hornet.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].