Credit Suisse попросив підтримки у Центробанку Швейцарії

Credit Suisse попросив підтримки у Центробанку Швейцарії

Крах Credit Suisse підірве репутацію Швейцарії як світового фінансового центру

This material is also available in English
Credit Suisse попросив підтримки у Центробанку Швейцарії
фото DR

Credit Suisse попросив Національний банк Швейцарії публічно підтримати його, після того, як його акції впали в середу на 31%, потягнувши за собою фондові ринки.

Вартість кредитних дефолтних свопів (CDS), що оцінюють ймовірність неплатоспроможності Credit Suisse, майже втричі перевищила рівень, що спостерігався під час світової фінансової кризи 2008 року.

Джерело. Про це пише Financial Times.

Всього за кілька годин до звернення до центробанку голова ради директорів Credit Suisse Аксель Леманн запевнив, що банк має сильний баланс і допомога держави йому не потрібна.

При цьому проблеми у Credit Suisse почалися вже давно, раніше за два роки його акції впали на 82%

На додачу саудівський акціонер швейцарського банку спровокував у середу обвал його котирувань. Saudi National Bank, який у 2022 році придбав 10% акцій Credit Suisse і допоміг залучити до капіталу 4 млрд швейцарських франків, заявив, що не надасть банку додаткової фінансової підтримки.

Після цього котирування полетіли вниз, і ринкова вартість банку впала нижче за 7 млрд франків.

У вівторок Credit Suisse повідомив, що його аудитор PwC знайшов «суттєві слабкі місця» у системі контролю фінансової звітності банку. Минулого тижня він відклав публікацію річного звіту після того, як Комісія з цінних паперів та бірж США потребувала надати додаткові відомості про виявлені проблеми.

Ціни доларових облігацій Credit Suisse із різними термінами погашення впали до 65-73% від номіналу.

«Втручання Національного банку Швейцарії та надання їм фінансової підтримки виглядає неминучим, – сказав FT Октавіо Марензі, аналітик Opimas. – Він та уряд чудово усвідомлюють, що крах Credit Suisse або навіть будь-які втрати вкладників підірвуть репутацію Швейцарії як світового фінансового центру».

Європейський центробанк попросив банки Європи повідомити про їхні ризики, пов'язані з Credit Suisse, сказало FT обізнане джерело. Так само вчинили Міністерство фінансів та Федеральна резервна система США.

Активи Credit Suisse становили на кінець 2022 року $580 млрд, тоді як у американського Silicon Valley Bank (SVB), який рухнув кілька днів тому – $209 млрд на березень.

Крах SVB, який мав депозити на $175 млрд, став другим за масштабами в банківській історії США, а Signature Bank, який влада закрила в неділю, – третім ($110,4 млрд активів та $88,6 – депозитів).

З проблем цих банків почався обвал на світових фондових ринках: акції банків, що входять до європейського індексу Stoxx 600, за останній тиждень впали на 16%.

Папери Societe Generale, Deutsche Bank, Barclays, ING втратили у середу 7-11%.

Акції Citigroup та JPMorgan Chase на ранкових торгах у США подешевшали на 5%.

Крах SVB може бути початком кризи, що «повільно розгортається» у фінансовій системі США, закриються нові банки, попередив у листі інвесторам Ларрі Фінк, гендиректор найбільшої управляючої компанії світу BlackRock.

Бекграунд. Як повідомлялося, американська банківська криза після падіння Credit Suisse перекинулася на Європу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло