Американська банківська криза після падіння Credit Suisse перекинулася на Європу

Американська банківська криза після падіння Credit Suisse перекинулася на Європу

Європейські акції опустилися найнижче за останній рік

This material is also available in English
Американська банківська криза після падіння Credit Suisse перекинулася на Європу
фото DR

Акції європейських банків у середу прискорили своє зниження через стурбованість з приводу Credit Suisse Group і опустилися до найнижчих за рік позначок.

Джерело: Bloomberg

Індекс Stoxx Europe 600 до закриття торгів у Лондоні знизився на 2,9%, що стало максимальним падінням з початку березня 2022 року.

Акції швейцарського Credit Suisse, що входить до топ-50 світових банків, впали на 24%, що призвело до зупинки торгів на біржі і стягло за собою вниз весь європейський банківський сектор.

Американська банківська криза після падіння  Credit Suisse перекинулася на Європу

Акції ще одного швейцарського банку, UBS, обвалилися на 7%, Societe Generale – на 10%, Deutsche bank впав на 8%, Commerzbank – на 9%, Raiffeisenbank та Santander – на 6%, UniCredit – на 7%.

Акції Credit Suisse впали після серії негативних новин щодо самого банку. Банк визнав неефективність внутрішнього контролю групи за фінансовою звітністю у 2021 та 2022 роках. Там наголосили, що для усунення цих недоліків «можуть знадобитися значні ресурси».

За рік із банку вивели 51 млрд швейцарських франків (близько 28%).

При цьому основний акціонер Credit Suisse – Національний банк Саудівської Аравії – повідомив, що не готовий виділяти додаткове фінансування на порятунок швейцарського банку.

«Відповідь – абсолютно ні, з багатьох причин, крім найпростішої – нормативно-правової», – заявив Bloomberg глава ЦБ Саудівської Аравії Аммара Аль Худайрі.

Паніка в акціях європейських банків відбувається на тлі банківської кризи в США: останніми днями рухнули Silicon Valley Bank, Silvergate Bank та Signature bank, місцеві вкладники вивели десятки мільярдів доларів із регіональних банків.

Бекграунд. Як повідомлялося, американські індекси падають на тлі проблем банку Credit Suisse – негативний сигнал від великого банку викличе хвильовий ефект у всьому фінансовому секторі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло