ФДМУ виставив на продаж Закарпатське вертолітне виробниче об`єднання
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ФДМУ виставив на продаж Закарпатське вертолітне виробниче об`єднання

Стартова ціна лоту 9,6 млн гривень без ПДВ

ФДМУ виставив на продаж Закарпатське вертолітне виробниче об`єднання

7 квітня ФДМУ планує провести аукціон з приватизації виробника авіаобладнання на Закарпатті, що не працює, – ЄМК «Закарпатське вертолітне виробниче об'єднання».

Про це повідомляє ФДМУ.

Площа майна, виставлена на продаж, – понад 23 125 кв. м. Це 75 будівель та споруд. Вони розташовані відносно близько кордонів із Румунією, Угорщиною та Словаччиною.

Підприємство засноване в 1970-х роках. Здійснювало виробництво різноманітної продукції – від комплектуючих малих деталей до окремих частин пасажирських авіалайнерів. На ньому виготовляли складові до літаків сімейства Ту, крісла на літаки Ан-24, Іл-76, Ту-154, крила на авіамашини, монтували спортивний гелікоптер Мі-34. Серед найбільших проєктів, до яких свого часу була залучена компанія, стала спільна робота над обладнанням найбільшого літака у світі – Ан-225 «Мрія». Літак був зруйнований у Гостомелі під Києвом 2022 року під час повномасштабного нападу рф на Україну.

З початку 1990-х років підприємство занепало, припинило виготовляти комплектуючі для авіабудівної промисловості, а більшість працівників (а їх було колись 5000) звільнили. Відтоді підприємство отримує доходи від оренди своїх приміщень.

Станом на 1 січня 2023 року підприємство мало кредиторську заборгованість на суму 11,72 млн грн. У 2020 році його збитки становили 1,2 млн грн, у 2021-му – 2,4 млн грн, а у 2022 році – 1,4 млн грн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ФДМУ планує укласти угоду про продаж ДП «Барський спиртовий комбінат» з ТОВ «Джанні».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло