Європейські акції зростають на новині про порятунок Credit Suisse швейцарським ЦБ

Європейські акції зростають на новині про порятунок Credit Suisse швейцарським ЦБ

Однак фондові індекси все одно в мінусі

This material is also available in English
Європейські акції зростають на новині про порятунок Credit Suisse швейцарським ЦБ
фото DR

Європейські акції зростають у четвер, оскільки папери кредитора Credit Suisse, що перебуває у скрутному становищі, відновилися – повідомлення про позику від Швейцарського національного банку частково розвіяли побоювання про глобальну банківську кризу. На ринках переважає обережність напередодні рішення ЄЦБ.

Джерело. Про це пише Reuters.

Пан'європейський індекс STOXX 600 зріс на 0,9% – до 11:45 МСК, з початку тижня втрачаючи близько 3%, оскільки банкрутство американського Silicon Valley Bank викликало побоювання з приводу банківської кризи у світі та обрушило акції.

Індекс банківського сектору додав 2,46% після різкого денного просідання більш ніж за рік на попередній сесії.

Акції Credit Suisse, що опинився в центрі європейської банківської кризи, подорожчали на 24,22% після повідомлення про те, що банк візьме кредит на суму $54 млрд у ЦБ Швейцарії для підтримки ліквідності та довіри інвесторів.

Індекси Іспанії та Італії, у яких велику вагу мають акції банків, зросли більше ніж на 1,5% кожен.

Проте американські фондові індекси Dow і S&P 500 знижуються в четвер, оскільки допомога ЦБ Швейцарії постраждалому Credit Suisse мало сприяла поліпшенню настрою інвесторів, які очікували на економічні дані для отримання інформації про перспективи процентних ставок у США.

У центрі уваги сьогодні засідання Європейського центрального банку, яке стане першою серйозною перевіркою того, як чиновники реагуватимуть на ситуацію в банківському секторі.

«Центральні банки перебувають у скрутному становищі, оскільки їм необхідно забезпечити контроль за інфляцією. Але зараз вони зіткнулися з іншою проблемою – кризою довіри до банківської системи», – сказав Андреа Чічоне із TS Lombard.

Ф'ючерси на Dow до 15:02 МСК знизилися на 0,27%, S&P 500 опустилися на 0,13%, Nasdaq 100 зросли на 0,31%.

Акції Adobe Inc підтримали ф'ючерси на Nasdaq, піднявшись на 5,8% після того, як творець Photoshop підвищив цільовий показник прибутку на 2023 рік.

Папери материнської компанії Facebook Meta Platforms та оператора Snapchat Snap Inc. зросли на 1,9% та 6,6% відповідно після того, як адміністрація Джо Байдена пригрозила заборонити TikTok.

Бекграунд. Як повідомлялося, американська банківська криза після падіння Credit Suisse перекинулася на Європу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло